K nejcennějším exemplářům na výstavě patří nepochybně korespondence pocházející z rukou samotného W. A. Mozarta a členů jeho rodiny. Do sbírky byly dopisy darovány v roce 1845 známým vídeňským sběratelem hudebních autografů Aloisem Fuchsem. Jsou opatřeny rukopisnými poznámkami A. Fuchse potvrzujícími pravost dokumentů a jejich dataci. Dalšími unikátními dokumenty jsou například partitury z Mozartova památníku.
K vidění bude také výběr uhlotisků z padesáti sad Marka Podwala a jeho limitované edice s mozartovskou tematikou, která byla vytvořena pro Metropolitní operu v New Yorku. V Podwalových obrazech lze najít humor, odraz geniality Mozartovy hudby nebo pražskou architekturu.
Výstava bude přístupná od 14. dubna 2016 do 22. května v Galerii Klementinum Národní knihovny České republiky. Navštívit výstavu lze od úterý do neděle vždy od 10:30 do 18:00. Vstup je zdarma.
Mark Podwal, americký autor a ilustrátor řady knih, je rovněž nositelem francouzského Řádu umění a literatury. Jeho díla jsou k vidění v Metropolitním muzeu umění v New Yorku, ve Victoria and Albert Museum, v Britské knihovně v Londýně či Židovském muzeu v Praze. Velkou popularitu si získal svými kresbami pro New York Times. V roce 1996 mu byl francouzskou vládou udělen Řád umění a literatury. Dlouhodobě se věnuje židovské kultuře.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva