„Lokalita, kde jsme se k jarnímu úklidu zapojili, je dosti zanedbaná. Jednalo se zejména o konec Široké ulice nedaleko centra města, kde přilehlé křovinaté plochy jsou hojně využívány právě pro „odklizení“ nepotřebného odpadu různých osob. Velký nepořádek byl rovněž kolem malého příbytku, který si zde postavil muž bez domova, v němž několik měsíců žil;“ uvedl Robert Prade, ředitel Azylového domu Speramus. Pytle a pracovní rukavice jim k dispozici dal Magistrát města Liberec, který následně zařídil i odvoz nasbíraného nepořádku. „Těší nás, že se mezi našimi klienty našli nadšenci, kterým není lhostejné, jak vypadá okolí, kde - byť dočasně - bydlí. Rádi bychom i nadále klientům nabízeli co nejvíce aktivit, které jim pomohou v uvědomění si, že navzdory osudu jsou nedílnou součástí běžné komunity;“ doplnil ředitel Robert Prade.
Službu Azylového domu Speramus mohou využívat muži starší 18 let, kteří se ocitli bez přístřeší, nebo jsou ohroženi sociálním vyloučením v důsledku ztráty bydliště, zaměstnání, výstupu z výkonu trestu odnětí svobody a z mnohých dalších důvodů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva