Ve dvou výukových blocích, zaměřených na základní znalosti zásad požární ochrany a ochrany obyvatelstva, si zopakovali čísla tísňových linek, dozvěděli se například, jak se zachovat při požáru v uzavřených prostorách, či jak zní signál všeobecná výstraha. Závěrem vzdělávací akce proběhla exkurze v garážích výjezdové stanice, kde si studenti mohli mimo jiné vyzkoušet zásahový oděv, vyváděcí kuklu, prohlédnout používanou techniku, a dokonce byli svědky reálného poplachu a následného výjezdu k zásahu.
Doufáme, že dopoledne strávené ve společnosti profesionálních hasičů bylo pro studenty přínosem i zážitkem umocňujícím nabyté znalosti. Věříme, že i budoucí spolupráce v oblasti vzdělávání osob s mentálním hendikepem v OČMU a její implementace do výuky středních škol EUROINSTITUT bude maximálně efektivní.
„Návštěva hasičské stanice v Modřanech byla součástí projektové výuky zaměřené na bezpečnostní složky. Díky profesionálně zvládnuté prezentaci byly informace velmi dobře přijaté žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Žáci měli možnost využít vědomosti získané při běžné výuce a spojit si tyto informace s tím, co měli možnost vidět v reálném prostředí. To je pro naše žáky velmi cenné. K ukotvení velmi prospěl zážitek z garáží, který si všichni budou dlouho pamatovat. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se na vzdělávací akci pro naše žáky podíleli a doufám, že budeme ve spolupráci pokračovat.“ dodává ředitel střední školy EUROINSTITUT v Praze, Karlovarském, Ústeckém a Olomouckém kraji Mgr. Michal Müller, MBA.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV