Inovaci v řízení katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT slibuje její nový vedoucí prof. Michal Pěchouček

23.02.2016 12:05 | Zprávy

V lednu letošního roku byl do funkce vedoucího katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze jmenován prof. Michal Pěchouček.

Inovaci v řízení katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT slibuje její nový vedoucí prof. Michal Pěchouček
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

V následujících čtyřech letech má v plánu rozvíjet nově akreditované výukové programy, ale hlavně zvýšit objem a kvalitu vědeckých výsledků, a to jak rozvojem stávajících vědeckých pracovníků, tak přijímáním nových kvalitních vědců. Další prioritou Michala Pěchoučka je rozvoj spolupráce s českým ale i s mezinárodním průmyslem.

Jedním z prvních cílů prof. Pěchoučka v jeho nové funkci je například zavedení přísného kariérního řádu, nebo založení expertní poradní rady (advisory board). Tato rada bude složena z českých i zahraničních expertů v oblasti počítačové vědy, jak z komerční sféry, tak z univerzit a výzkumných institucí. Právě tito odborníci by měli poskytovat zpětnou vazbu, pomáhat určovat směr vývoje a přinést na akademickou půdu potřebné know-how. Svoji účast v této roli již přislíbili, například Taťána le Moigne, ředitelka českého Google, Senta Čermáková, ředitelka z HP, Jan Kleindienst, vedoucí výzkumu pražského IBM, Pavel Šuk, viceprezident AVASTu. Z akademické sféry to jsou prof. Michael Luck, děkan Fakulty přírodních a matematických věd na King´s College London, prof. Daniela Rus, ředitelka Laboratoře umělé inteligence na MIT, prof. Boi Faltings ředitel laboratoře na EPFL v Lausanne, dr. Michael Rovatsos, ředitel Centra inteligentních systémů a aplikací na univerzitě v Edinburghu nebo Gaurav Sukhatme, vedoucí katedry počítačů na University of Southern California.

Kromě excelence ve vědě a vývoji počítačových technologií a informatické výuce by se měla katedra počítačů stát intelektuálním centrem s vlivem na společnost. V době, kdy se společnost připravuje na zásadní změny na trhu práce, by měli odborníci, profesoři a vědci, ovlivňovat vzdělávací proces na středních a základních školách a podílet se na iniciativách vedoucích k rekvalifikaci pracovníků nebo v celoživotním vzdělávání. 

Prof. Michal Pěchouček vystudoval technickou kybernetiku na ČVUT a v roce 1996 získal magisterský titul z umělé inteligence na univerzitě v Edinburghu. Doktorát získal v oboru umělá inteligence a biokybernetika na ČVUT. Řádným profesorem na ČVUT se stal v roce 2010. Spoluzaložil a je garantem studijního programu Otevřená informatika na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. K jeho manažerským úspěchům patří například založení a vedení Centra agentních technologií na ČVUT, řízení výzkumného centra firmy Cisco, které založil v důsledku akvizice jeho firmy Cognitive Security americkým gigantem Cisco. Michal Pěchouček se rovněž aktivně věnuje podpoře startupů.

Další informace o katedře počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze naleznete na stránce: http://cs.felk.cvut.cz/

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 23 000 studentů. Pro akademický rok 2014/15 nabízí ČVUT svým studentům 110 studijních programů a v rámci nich 441 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2014 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 3000 světových univerzit, ve skupině univerzit na 411. – 420. místě. V oblasti „Civil and Structural Engineering“ bylo ČVUT hodnoceno na 51. – 100. místě, v oblasti  „Mechanical Engineering“ na 101. – 150. místě, v oblasti  „Computer Science and Information Systems“ a „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě, a stejně tak i v oblastech „Mathematics“ a „Physics and Astronomy“. Více informací najdete na www.cvut.cz

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Sousedské dětské skupiny

Jak to má prosím fungovat? To stát spoléhá na to, že je tolik lidí, kteří by to mohli dělat k dispozici? Nebo se snažíte jen na někoho přehodit to, že stát opět selhal? Co třeba vaše vláda udělala proto, aby došlo ke zlepšení situace s umístěném dětí do školky? Ještě by mě zajímalo, jak to bude s f...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hasičský záchranný sbor: S požárem restaurace v Mostě bojovalo třináct jednotek

13:21 Hasičský záchranný sbor: S požárem restaurace v Mostě bojovalo třináct jednotek

Jednotky druhého stupně požárního poplachu byly vyslány v sobotu krátce po 23. hodině k požáru resta…