„Důvodů k oslavě je hned několik. Oslavíme Zlatou stezku, největší síť turistických cest na takzvané Zelené střeše Evropy, která se začátkem června otevřela pěším turistům, 160. výročí od vyhlášení ochrany Boubínského pralesa a 55. výročí založení Chráněné krajinné oblasti Šumava,“ uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Jaromír Polášek.
Na návštěvníky Dne pralesů čeká Zlatá stezka za pokladem pro malé i velké. Soutěže, hry, tvoření, kvízy, seznámení s projektem Zlatá stezka, prezentace turistických oblastí, komentované doprovody s Průvodci Divočinou na Boubín, Boubínské jezírko, ale třeba i skákací hrad, malování na obličej, pohádka pro děti, prodejní stánky s místními certifikovanými výrobky, hudební program a občerstvení.
„Na Idinu Pilu lze dojet vlakem a následně dojít pěšky z železniční stanice Zátoň-Boubín na trati Volary – Vimperk – Strakonice, (cyklo)busem z Českých Budějovic přes Volary do zastávky Zátoň, autem přes Zátoň na parkoviště Idina Pila s omezenou kapacitou nebo do Lenory. Po celý den bude zajištěna bezplatná kyvadlová doprava Lenora – Zátoň – Idina Pila a zpět,“ zdůraznila manažerka projektu Zlatá stezka Eva Borsányi. Projekt Zlatá stezka – síť turistických cest na „Zelené střeše Evropy“, který je spolufinancován Jihočeským krajem, Státním rozpočtem ČR a Evropskou unií z Evropského fondu regionálního rozvoje (ERDF) v rámci Evropské územní spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko, rozšířil stávající dálkovou trasu z Bavorska o jihočeskou a západočeskou část.
„Celkové náklady dosáhly 15 miliónů korun. Pětaosmdesát procent z této částky pokrývají zdroje z Evropského fondu regionálního rozvoje, pět procent hradí stát, zbytek kraj,“ konstatoval Polášek.
Nově vyznačené turistické trasy o celkové délce 631 kilometrů, které vznikly v rámci projektu Interreg, navazují na stejnojmennou síť ve východním Bavorsku (Goldsteig), s níž jsou propojeny třinácti přeshraničními cestami. Trasy vedou po značených stezkách Klubu českých turistů a jsou nově vyznačeny logem stezky ve tvaru oranžového S (hlavní trasa) a modrého S (propojovací a přiváděcí trasy). Trasy budou vedle značení osazeny odpočívadly a informačními panely.
„Hlavní trasa české Zlaté stezky je dlouhá 289 kilometrů. Jihočeská část měří 86 kilometrů a západočeská pak 203 kilometrů,“ doplnila Borsányi.
Více informací ke Zlaté Stezce i Dni pralesů lze nalézt ZDE a ZDE
Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) je organizace zřízená Jihočeským krajem k výkonu funkce destinačního managementu pro region jižní Čechy. Hlavním cílem je realizace projektů zaměřených na rozvoj turistické nabídky a prezentace regionu jako turisticky atraktivní destinace v tuzemsku i zahraničí. Tvoří produktové linie a zajišťuje vydávání tištěných propagačních materiálů. JCCR je provozovatelem Informačního Systému Cestovního Ruchu Jihočeského kraje (ZDE). JCCR koordinuje činnost turistických oblastí na území Jihočeského kraje, spolupracuje s městy a obcemi, infocentry a subjekty cestovního ruchu z veřejného i soukromého sektoru. Úzce spolupracuje s agenturou CzechTourism včetně jejích zahraničních zastoupení a komunikuje a spolupracuje se zahraničními partnery při tvorbě a realizaci přeshraničních projektů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva