Jihočeská centrála cestovního ruchu: Sousedé na jižní hranici Česka se zvou k vzájemné návštěvě

10.07.2020 11:48 | Zprávy

Povzbudit a rozproudit cestovní ruch v „koronavirově bezpečných“ regionech podél jižní hranice Česka si dal za cíl nový česko-rakouský přeshraniční projekt Poznejte turistické cíle v srdci Evropy s podtitulem Kam k sousedům?

Jihočeská centrála cestovního ruchu: Sousedé na jižní hranici Česka se zvou k vzájemné návštěvě
Foto: JCCR
Popisek: Jihočeská centrála cestovního ruchu - logo

Další díl do mozaiky pomoci krizí těžce zkoušeného cestovního ruchu ve čtvrtek 9. července představili v rámci svého setkání ve Slavonicích zástupci Jihočeského kraje, Vysočiny, Jihomoravského kraje a Dolního Rakouska.

„Ukazuje se, že koronavirová situace je nevyzpytatelná a její vývoj lze jen velmi obtížně a bez záruk odhadnout. Přejet při cestě na dovolenou více hranic se ukazuje stále jako velký problém. Bezpečná země z pohledu nákazy být za týden, či dva, už bezpečnou zemí být nemusí, což může následně dovolenou zkomplikovat. Sedět doma ale také není třeba. V našem těsném okolí existuje řada velice atraktivních lokalit, které určitě stojí za návštěvu a na ty chceme upozornit,“ uvedl náměstek hejtmanky Pavel Hroch a poznamenal, že jako ideální se v současné době jeví právě vzájemné sousedské návštěvy obyvatel blízkých a bezpečných regionů.

Podle ředitele Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Jaromíra Poláška je projekt „Kam k sousedům?“ primárně zaměřený na podporu a vzájemnou propagaci atraktivních turistických cílů v jednotlivých regionech. „Když se řekne jižní Čechy, vybaví si většina lidí Český Krumlov - památka UNESCO, či zámek v Hluboké nad Vltavou. My Vám ale nyní chceme představit jiné, neméně zajímavé oblasti a zajímavosti, které jsou z Vysočiny, Jižní Moravy či Dolního Rakouska, co by kamenem dohodil. Jedná se především o oblast České Kanady, Třeboňska a Novohradska,“ odcitoval Polášek úvod části jihočeské prezentace věnované Rakušanům.

Na operativně vzniklém projektu vzájemné spolupráce iniciovaném krajem Vysočina se podílejí destinační managementy jednotlivých regionů, tedy Jihočeská centrála cestovního ruchu, Vysočina Tourism a Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava. Inspirativní tipy k návštěvě vybrali v každém kraji odborníci na cestovní ruch a každý kraj tyto turistické cíle bude prezentovat na svých turistických portálech: www.jiznicechy.cz, www.vysocina.eu, www.jizni-morava.cz, www.dolni-rakousko.info.

Mezi Top cíle na Vysočině, která má hned tři města s památkami UNESCO, patří například právě Telč, Třebíč, Žďár nad Sázavou, na jihu Moravy to pak jsou moravské vinařské stezky, města Brno a Znojmo. Na víno lákají i Dolnorakušané. Mezi Top cíle byly vybrány Wachau, nejznámější vinařská oblast Rakouska, městečko Lunz am See uprostřed Mostviertelu, vídeňský alpský oblouk, Weinviertelské cyklotrasy, Baden bei Wien nebo Národní park Thayatal.

Jihočeši vsadili na už zmiňované turistické oblasti České Kanady, Třeboňska a Novohradska - Doudlebska.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Největší výrobce sušeného masa v ČR Fine Gusto Nature představuje nové africké speciality

13:46 Největší výrobce sušeného masa v ČR Fine Gusto Nature představuje nové africké speciality

Východočeská firma Fine Gusto Nature ihned na začátku roku 2025, kdy slaví již 11 let od svého založ…