Vyhlášení výzvy pro kraje se předpokládá na přelom let 2021 a 2022.
„Jednotlivé kraje následně připraví vlastní dotační programy určené uchazečům o výměnu zdroje vytápění. Opět bude možné měnit kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním, které nesplňují limity třetí nebo vyšší emisní třídy, a nahradit je tepelnými čerpadly nebo kotly na biomasu s automatickým nebo ručním přikládáním,“ vysvětluje radní pro regionální rozvoj, granty a dotace Adam Valenta s tím, že diskuse se zatím vede o možnosti podpory pro plynové kondenzační kotle. O ty je spolu s tepelnými čerpadly mezi veřejností největší zájem. Novinkou bude to, že podmínky dotace budou maximálně vstřícné vůči nízkopříjmovým žadatelům.
Doposud se v Královéhradeckém kraji s pomocí takzvaných kotlíkových dotací vyměnilo přes 6000 starých nevyhovujících kotlů. Žadatelé si mezi sebou rozdělili přes 550 milionů korun. Přestože již od září roku 2022 nebude možné topit v kotlích první a druhé emisní třídy, stále jich využívá velké množství domácností.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva