Na zajištění pohotovosti po zbytek roku 2016 a na rok 2017 vyčlenil Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu celkově 10 milionů korun včetně DPH.
„Lékařská pohotovostní služba poskytuje občanům v nezbytném rozsahu ambulantní péči v případě náhlého onemocnění nebo náhlého zhoršení zdravotního stavu, které však pacienta neohrožuje na životě a nevyžaduje neodkladný zásah zdravotnické záchranné služby,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro zdravotnictví Jiří Martinek. Upřesnil, že jednotlivé zdravotní výkony pohotovosti jsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění prostřednictvím zdravotních pojišťoven. Ty však nekryjí celkové náklady provozu LPS, proto kraj hradí tuto ztrátu.
Lékařská pohotovostní služba v Ostravě bude zajišťována obdobně jako v prvních čtyřech měsících letošního roku. Dojde pouze ke změně ordinačních hodin pohotovosti pro dospělé ve všední dny - bude zajištěna od sedmnácti hodin do pěti hodin do rána. O víkendech zůstane nepřetržitá. Rozsah zubní a dětské pohotovosti se nezmění.
„K tomuto rozhodnutí jsme přistoupili na základě několikaměsíčního sledování návštěvnosti lékařské pohotovosti. Ráno mezi pátou a osmou hodinou je prakticky nulová,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jiří Martinek s tím, že v rámci Moravskoslezského kraje je pohotovostní služba poskytována většinou v krajských nemocnicích, a to v pracovních dnech po ukončení ordinačních hodin praktických lékařů, o víkendech a o svátcích.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva