MO ČR: Na žádost uchazečů se lhůta pro podání nabídek na radiolokátory MADR posouvá do poloviny srpna

18.07.2016 19:41 | Zprávy

Poté co Ministerstvo obrany 26. května 2016 vyzvalo vlády Francie, Izraele, Švédska a Velké Británie k podání nabídek na dodávku 8 kusů 3D radiolokátorů MADR, se soutěž naplno rozběhla. Ministerstvo v červnu zorganizovalo pracovní jednání s oslovenými vládami k obsahu zadávací dokumentace (a eliminaci možných nejasností v ní) a obhlídky míst plnění. Zúčastnění ocenili komplexní a detailní zpracování požadavku České republiky. Ministerstvo následně obdrželo a zodpovědělo cca stovku dotazů převážně technického charakteru vzhledem k rozsahu akvizice i její návaznosti na různé vojenské systémy.

MO ČR: Na žádost uchazečů se lhůta pro podání nabídek na radiolokátory MADR posouvá do poloviny srpna
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Dva z uchazečů (Francie, Švédsko) požádali o prodloužení lhůty k podání nabídek (původně 15. července 2016). Ministerstvo s ohledem na probíhající odbornou diskuzi rozhodlo o prodloužení lhůty pro podání nabídek do 17. srpna 2016, nicméně kvůli nutnosti naplnit operační potřeby Armády ČR nemůže již dále tento strategický projekt posouvat.

Současně dne 1. července 2016 se velvyslankyně Velké Británie Jan Thompsonová setkala s náměstkem pro řízení Sekce vyzbrojování a akvizic Danielem Koštovalem, aby oznámila, že Velké Británie se již dále nebude účastnit výběru, jelikož britské řešení ne zcela odpovídá požadavkům Armády ČR.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ivan Adamec byl položen dotaz

Souhlasíte s tím, že dopravní infrastruktura je páteří ekonomiky?

A co mě zajímá ze všeho nejvíc je, proč se u nás stavby nových úseků dálnic, ale i třeba opravy silnic tak vlečou? Je jedno, kdo je u vlády, ten problém trvá už roky. I třeba sousední Polsko je na tom líp a myslím, že jsou na tom líp min všechny státy EU nebo minimálně na tom není žádný hůř.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SFŽP: Dotace na péči o již existující meze, dřeviny či mokřady

7:31 SFŽP: Dotace na péči o již existující meze, dřeviny či mokřady

Rozmanitá krajina prospívá životnímu prostředí. Lépe udržuje vodu, odolává erozi a daří se v ní také…