„Za první republiky, kdy byl palác stavěn, šlo o jednu z nejmodernějších budov v Praze. Nacházely se v něm mimo jiné podzemní trezory s možností umělého zatopení, telefonní ústředna, měl vlastní zásobárnu pitné vody, páternoster i potrubní poštu,“ zve na prohlídku ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a dodává: „Opomenout nemůžeme ani krásné interiéry.“
Za druhé světové války v paláci sídlilo velení gestapa pro Čechy a ve sklepních prostorách se dochovaly cely a vyšetřovny, v nichž trpěli čeští odbojáři.
V roce 1989 byl palác prohlášen národní kulturní památkou, Ministerstvo průmyslu a obchodu v něm sídlí od roku 1993. Petschkův palác můžete navštívit, aniž byste se museli někde předtím registrovat, vstup je volný.
Díky festivalu Praha otevře 65 architektonicky zajímavých a běžně nepřístupných budov a prostor. Navštívit tak bude možné například Clam-Gallasův palác či novorenesanční Schebkův palác, Winternitzovu vilu či areál TESLA. Prohlédnout si tak můžete stavby historické, moderní i současné architektury, nahlédnout do kancelářských nebo administrativních budov, paláců či nádraží. Seznam všech zpřístupněných objektů v rámci festivalu Open House Praha 2018 najdete na festivalových webových stránkách (ZDE).
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva