MPO otevírá návštěvníkům brány Petschkova paláce

19.05.2018 12:49 | Zprávy

Rekordních 65 budov se zapojilo do festivalu Open House Praha, který se letos koná již počtvrté. O víkendu můžete od 10 do 18 hodin navštívit místa, která bývají většinou veřejnosti nepřístupná. K akci se tradičně připojilo i Ministerstvo průmyslu a obchodu, které otevře brány prvorepublikového Petschkova paláce, jež se nachází na dohled od Václavského náměstí v městské části Praha 1 v ulici Politických vězňů.

MPO otevírá návštěvníkům brány Petschkova paláce
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo

„Za první republiky, kdy byl palác stavěn, šlo o jednu z nejmodernějších budov v Praze. Nacházely se v něm mimo jiné podzemní trezory s možností umělého zatopení, telefonní ústředna, měl vlastní zásobárnu pitné vody, páternoster i potrubní poštu,“ zve na prohlídku ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a dodává: „Opomenout nemůžeme ani krásné interiéry.“

Za druhé světové války v paláci sídlilo velení gestapa pro Čechy a ve sklepních prostorách se dochovaly cely a vyšetřovny, v nichž trpěli čeští odbojáři.

V roce 1989 byl palác prohlášen národní kulturní památkou, Ministerstvo průmyslu a obchodu v něm sídlí od roku 1993. Petschkův palác můžete navštívit, aniž byste se museli někde předtím registrovat, vstup je volný.

Díky festivalu Praha otevře 65 architektonicky zajímavých a běžně nepřístupných budov a prostor. Navštívit tak bude možné například Clam-Gallasův palác či novorenesanční Schebkův palác, Winternitzovu vilu či areál TESLA. Prohlédnout si tak můžete stavby historické, moderní i současné architektury, nahlédnout do kancelářských nebo administrativních budov, paláců či nádraží. Seznam všech zpřístupněných objektů v rámci festivalu Open House Praha 2018 najdete na festivalových webových stránkách (ZDE).

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Milá Katko,

Slováci z KSS se přejmenovali na SDL, aby nedráždili generaci, která o KSS jen slyšela. Díky médiím dostala KSS Černého Petra a tak ji Weis , předseda KSS, přejmenoval na SDĽ. Teď jen málo lidí si vzpomene na KSS. Proč se nezkusíte přejmenovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Právě vyšla Statistická ročenka 2024

22:03 Český statistický úřad: Právě vyšla Statistická ročenka 2024

Český statistický úřad dmes vydal Statistickou ročenku České republiky 2024. Jde již o 32. svazek ne…