MŽP vyhlašuje nový program Podpory obnovy přirozených funkcí krajiny

23.08.2019 11:58 | Zprávy

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo Výzvy pro předkládání žádostí o poskytnutí podpory v rámci nově schváleného programu Podpora obnovy přirozených funkcí krajiny. Program slouží zejména na adaptaci proti změně klimatu a boji proti suchu, podporuje širokou škálu opatření pro zadržení vody v krajině, ale také proti invazním druhům.

MŽP vyhlašuje nový program Podpory obnovy přirozených funkcí krajiny
Foto: mzp.cz
Popisek: Ministerstvo životního prostředí ČR

Pro externí žadatele byla vyhlášena Výzva č. 2/2019. Cílem Výzvy je podpora realizace opatření k regulaci šíření invazních druhů a adaptačních opatření pro zmírnění dopadů klimatické změny na vodní, nelesní a lesní ekosystémy.

Žadatelé mohou žádat na opatření v rámci podprogramů pro adaptaci vodních, nelesních a lesních ekosystémů na změnu klimatu (č. 115D174, 115D175 a 115D176). Způsobilými žadateli jsou fyzické a právnické osoby, obecně prospěšné organizace, obce, občanská sdružení, příspěvkové organizace, organizační složky státu (vyjma správ národních parků, Správy jeskyní ČR a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR), státní organizace a státní podniky.

V rámci programu jsou poskytovány investiční i neinvestiční finanční prostředky až do výše 100 % způsobilých nákladů. Maximální výše podpory je 250 tis. Kč na lesní a nelesní opatření a 1 mil. Kč na vodní opatření.

Program Podpora obnovy přirozených funkcí krajiny je externími žadateli, mezi něž patří například obce, fyzické osoby či nestátní neziskové organizace, hojně využívaný a tradiční ekonomický nástroj pro péči o přírodu a krajinu. Během předchozího období programu bylo realizováno přes 1000 projektů za cca 130 mil. Kč. Nejčastěji byla podporována opatření vedoucí k zadržení vody v krajině a obnově ekologické stability (adaptaci na změnu klimatu), např. výsadby dřevin, remízů, alejí, tvorba tůní, mokřadů a dalších krajinných prvků.

Termín ukončení příjmu žádostí je 30. 9. 2019.

Znění Výzvy č. 2/2019, včetně dokumentace Programu a dalších příloh, naleznete zde.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Vladimír Zlínský byl položen dotaz

Jaká velkoplošná krize je podle vás nejpravděpodobnější?

Víte, co mě jako první napadlo při čtení vašeho článku, že se v něm zabýváte potencionálními krizemi, ale co krize, kterým čelíme teď? Mám na mysli hlavně existenční krizi, kdy při vší té drahotě je dost obtížné vyjít s normálním platem. Nemyslíte, že by se pozornost vás politiků měla zaměřit teď ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Případ říčky Trkmanky potvrdil, že nemáme jasná pravidla pro zvládání havárií

7:01 Veřejný ochránce práv: Případ říčky Trkmanky potvrdil, že nemáme jasná pravidla pro zvládání havárií

Ani v novele vodního zákona nepřineslo Ministerstvo životního prostředí jasná pravidla pro zvládání …