Masarykova univerzita: S novým školním rokem je tu nový Diář studenta

08.09.2022 11:19 | Tisková zpráva

Masarykova univerzita vydává ve spolupráci se studentským spolkem MUNIE již druhý Diář studenta. Svým obsahem je přizpůsobený akademickému roku a potřebám studentů.

Masarykova univerzita: S novým školním rokem je tu nový Diář studenta
Foto: MUNI
Popisek: Masarykova univerzita - logo

Diář, který by nebyl univerzální a pro všechny. Diář, který by byl navržen speciálně pro potřeby vysokoškoláků. Takový byl nápad Michaely Jelenové z MUNIE, která s návrhem Diáře studenta přišla a také se na jeho realizaci podílela. „Na začátku jsme se inspirovali řadou zahraničních univerzit, kde jsou takové diáře běžnou praxí. Tak nás napadlo i propojení s univerzitou – chtěli jsme vytvořit diář nejen pro studenta vysoké školy, ale přímo pro studenta Masarykovy univerzity,“ vysvětluje svoji prvotní myšlenku Michaela.

Hlavní výhodou tohoto diáře je, že nabízí prostor na vypsání předmětů, včetně jména vyučujícího, označení místnosti a způsobu ukončení předmětu, a také harmonogram, ve kterém si studenti mohou zaznamenat důležitá data. Například zápis předmětů, termíny zkouškového období nebo začátek a konec semestru. „Líbí se mi, že mi diář ušetří spoustu času při přemýšlení o tom, jestli je sudý nebo lichý týden, kdy se můj rozvrh trochu mění. Je skutečně promyšlený tak, že v něm student vysoké školy najde přesně to, co potřebuje,“ chválí diář studentka žurnalistiky Melánia Ďuríková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jana Maláčová byl položen dotaz

Spojení s Komunisty

Nakonec k němu nedošlo, ale jak jste vůbec o spojení se Stačilo, což je vlastně jiný název pro komunisty, maximálně přetřených z rudé na růžovou? To už neplatí bohumínské usnesení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK: Nejstarší CHKO Český ráj si připomíná 70 let, zaměří se na obnovy stromořadí a mokřadů

22:03 AOPK: Nejstarší CHKO Český ráj si připomíná 70 let, zaměří se na obnovy stromořadí a mokřadů

Nejstarší chráněná krajinná oblast v České republice – Český ráj – si letos připomene sedmdesát le…