Ministerstvo financí částečně obměnilo dozorčí radu Českého Aeroholdingu

30.06.2016 19:57 | Zprávy

Ministerstvo financí jako jediný akcionář Českého Aeroholdingu (ČAH) rozhodlo o výměně dvou členů dozorčí rady ČAH. Ze statutárního orgánu společnosti odcházejí Tomáš Šabatka a Petr Blažek, které nahrazují Robert Bullock a Ondřej Landa.

Ministerstvo financí částečně obměnilo dozorčí radu Českého Aeroholdingu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

Ministerstvo financí poděkovalo oběma odcházejícím členům dozorčí rady za jejich dvouletou práci. S cílem ještě více akcelerovat strategický rozvoj Letiště Praha jako klíčového aktiva skupiny se akcionář zároveň rozhodl v dozorčím orgánu společnosti posílit expertní znalosti klíčové pro úspěšné zvládnutí všech rozvojových iniciativ a projektů.

Robert Bullock (nar. 1953) má za sebou více než 45 zkušeností z letectví a řízení mezinárodních letišť. Před svým příchodem do ČR působil mj. jako provozní ředitel letiště v Seattlu a CEO mezinárodního letiště v Orlandu. Posledních 15 let pracoval v dozorčích radách mezinárodních letišť v USA, jižní Americe, Evropě a Austrálii.

Ondřej Landa (nar. 1980) je náměstkem Ministra financí a má v gesci též řízení strategických majetkových účastí státu. Na Ministerstvo financí přišel z ČSOB, kde působil deset let jako právník. Zkušenosti má především se spornou agendou.

Dozorčí rada ČAH aktuálně pracuje ve složení Jan Švejnar (předseda), Robert Bullock, Ondřej Landa, Jiří Opletal a Michal Požár.

Český Aeroholding vypracoval detailní strategii Letiště Praha do roku 2035. Po výstavbě plánované paralelní dráhy by v té době v souladu s dokumentací EIA mohlo mezinárodní Letiště Václava Havla Praha reálně odbavovat přes 21 mil. cestujících ročně. Do naplnění této strategie bude společnost investovat – s použitím výhradně vlastních zdrojů a bankovního financování - v rozmezí 14 až 15 miliard korun. Klíčovými oblastmi rozvoje jsou především bezpečnost, optimalizace a zvyšování provozních kapacit a zlepšování komfortu a služeb pro zahraniční i české cestující.

Český Aeroholding prošel v posledních dvou letech pod vedením současného managementu úspěšnou restrukturalizací, která přinesla snížení nákladů a zvýšení výnosů v hodnotě kolem 600 miliónů korun, podstatné zlepšení poměru provozního zisku (EBITDA) k výnosům, zlepšení ratingu na současných A2 pozitivní a také stabilizaci ČSA. Více informací zde.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Podrývají naši demokracii lživou propagandou a falešnými sliby

Dobrý den, jestli vás chápu dobře, považujete se za demokraty. Přijde vám ale demokratické a také nějak prospěšné, když haníte všechny, kteří mají jiný názor než vy? Mám také dojem, že tato vláda se s těmi, co mají jiný názor vůbec nebaví, jen je onálepkuje. To myslíte, že je ta cesta, jak čelit pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ředitelství silnic a dálnic: Severní spojka v Českých Budějovicích

22:28 Ředitelství silnic a dálnic: Severní spojka v Českých Budějovicích

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo 28. listopadu stavět na tahu I/20 v Českých Budějovicích se…