Ministerstvo práce a sociálních věcí má novou státní tajemnici. Stala se jí Ingrid Štegmannová

08.01.2019 21:05 | Zprávy

1. ledna 2019 byla do funkce státní tajemnice Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) jmenována Mgr. Ingrid Štegmannová, Ph.D. Pozici přebírá po JUDr. Jiřím Biskupovi, který v ní působil od července 2017.

Ministerstvo práce a sociálních věcí má novou státní tajemnici. Stala se jí Ingrid Štegmannová
Foto: mpsv.cz
Popisek: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR - logo

Jmenování Ingrid Štegmannové do funkce státní tajemnice MPSV bylo schváleno vládou dne 12. prosince 2018 poté, co úspěšně absolvovala pohovor ve výběrovém řízení.

Návrh na jmenování Štegmannové podala ministryně Jana Maláčová (ČSSD) společně s náměstkem ministra vnitra pro státní službu RNDr. Josefem Postráneckým, MPA.

Ingrid Štegmannová vystudovala Sociální pedagogiku na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Následně se věnovala studiu Sociální politiky a sociální práce na Univerzitě Karlově, kde v roce 2012 získala doktorát z Aplikované etiky.

Ingrid Štegmannová má bohaté zkušenosti v oblasti státní správy. Před nástupem do funkce státní tajemnice – v níž bude odpovídat za výběr, vzdělávání a hodnocení úředníků – pracovala na ministerstvu práce jako ředitelka odboru koordinace a právní podpory státní služby a předtím také jako vedoucí oddělení kancelář státního tajemníka.

V letech 1998–2007 působila na ostravském magistrátu v odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Následně vedla šesti let oddělení vnějších vztahů ve Svazu měst a obcí České republiky, kde byla také vedoucí projektovou manažerkou. Poté nastoupila na MPSV, kde v letech 2014–2016 vedla kabinet ministryně.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Oranžový přechod ve Svijanech umožní bezpečný přístup do pivovaru i k zámku

13:52 Nadace ČEZ: Oranžový přechod ve Svijanech umožní bezpečný přístup do pivovaru i k zámku

Zvýšit bezpečnost chodců ve Svijanech si dalo za úkol vedení obce. Konkrétně zde rozhodli o vybudov…