Pokud bude už od ledna 2019 zajištěno posílené financování na vyrovnání mezikrajových rozdílů mezi školami adalší peníze navíc pro mateřské školy, MŠMT návrh podpoří.
„Od ředitelů škol se dozvídáme, že by uvítali delší čas na seznámení se s novým způsobem výpočtu financování výuky. Chtějí také modelový výpočet nového způsobu financování pro svou školu, aby měli srovnání, co jim změna přinese. Hlavně ale školy volají po tom, aby měly peníze na změny ve výuce garantovány už od začátku školního roku, ne až od ledna, tedy se čtyřměsíční prodlevou, jak s tím počítá stávající podoba reformy,“ vysvětlil ministr Plaga, proč by rozložení reformy do let 2019 a 2020 uvítal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva