Na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze bude působit profesor z University of Vermont

18.04.2016 9:07 | Zprávy

Profesor Jeff Frolik získal prestižní pozici Fulbright - CTU Distinguished Chair na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze na období pěti měsíců. Jeho pobyt začne v lednu příštího roku.

Na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze bude působit profesor z University of Vermont
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

V současné době působí profesor Frolik na School of Engineering na Univerzitě ve Vermontu, kde se zabývá především senzorovými sítěmi a bezdrátovou komunikací. V rámci studijního programu Elektronika a komunikace bude na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze vyučovat předměty zabývající se šířením vln v bezdrátových komunikacích.

K hostování prestižního vědce se vyjádřil vedoucí katedry elektromagnetického pole prof. Pavel Pechač: „Celý tým naší katedry se už velice těší, až se s profesorem Frolikem setkáme. Rádi se necháme inspirovat zahraničními zkušenostmi i přístupem k výuce.“

V rámci programu Fulbright - CTU Distinguished Chair v letošním roce na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze působí prof. Martin Margala z University of Massachusetts v Lowellu. Děkan fakulty, prof. Pavel Ripka, k hostování zahraničních profesorů dodává: „Jsem rád, že i v příštím roce bude fakulta hostit významného odborníka ze zahraničí, který nám může dát zajímavou zpětnou vazbu.“ A dodává: “Jako nejlepší fakulta v oblasti elektrotechniky a informatiky v České republice nemůžeme spát na vavřínech. Musíme se poměřovat s nejvýznamnějšími světovými školami. Profesor Frolik bude jedním z klíčových konzultantů projektu přestavby doktorského studijního programu na naší fakultě, který připravujeme do Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.“

Fulbrightův stipendijní program byl založen v roce 1946. Od té doby se jej zúčastnilo na 300 tisíc studentů, vědců a učitelů. Mezi bývalými účastníky Fulbrightových programů naleznete nositele Nobelových cen, Pulitzerovy ceny, guvernéry a senátory, velvyslance, umělce, soudce, premiéry a hlavy států, významné profesory a vědce. Každý rok se uděluje přibližně 8 000 stipendií. V rámci základního programu pro vědce a vysokoškolské učitele je každý rok z USA vysláno 800 pracovníků do 130 zemí. Nejprestižnějším oceněním je právě Distinguished Chair, kterých se každoročně uděluje jen 40, z toho 4 do České republiky. Partnery programu jsou Karlova Univerzita, Masarykova univerzita, Univerzita Palackého a ČVUT v Praze. Tento program je financován vládami České republiky, USA a hostitelskou institucí.  

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Oranžový přechod ve Svijanech umožní bezpečný přístup do pivovaru i k zámku

13:52 Nadace ČEZ: Oranžový přechod ve Svijanech umožní bezpečný přístup do pivovaru i k zámku

Zvýšit bezpečnost chodců ve Svijanech si dalo za úkol vedení obce. Konkrétně zde rozhodli o vybudov…