„Již třetí ročník této akce, kterou vymyslel Jaroslav Petrouš, pomůže opět konkrétnímu dítěti po amputaci nohy. Pomáhat ale hodláme i jinak, například budeme díky Zdeně Cupkové poskytovat právní poradenství osobám se zdravotním postižením,“ říká Kateřina Klasnová.
„Stojíme na začátku dlouhé cesty, ale věříme, že bude mít smysl,“ shodují se zakladatelé Nadačního fondu KlaPeto, Klasnová a Petrouš. „Vznik fondu je logickým vyústěním naší spolupráce ve prospěch lidí s handicapem. Máme na co navázat a víme, co napravovat,“ doplňuje paralympionik Petrouš, jinak též oceňovaný barista – odborník na přípravu kávy. Posledním administrativním úkonem spojeným se vznikem fondu bylo minulý týden založení transparentního účtu (viz snímek).
Členkou správní rady fondu je i Zdena Cupková ze Sdružení zdravotně postižených ČR. Ta se těší, že bude radit prostřednictvím webu klapeto.eu lidem, kteří se nevyznají v právních úpravách, a každou středu bude k dispozici i na telefonu. „Jde zejména o nároky na průkazy TP, ZTP a ZTP/P, či o nárok na příspěvek na péči. Zdravotně postižení výrazně pocítili úpravy legislativy podle exministra Jaromíra Drábka. Ten tedy lidem se zdravotním postižením opravdu nepomohl,“ říká právnička Cupková, sama s amputovanou nohou.
Kateřina Klasnová se ještě v době svého sněmovního působení snažila o nápravu Drábkovy legislativy, což se jí podařilo například ve způsobu přiznávání zmíněných průkazů. „Nyní je důležité změnit kritéria pro přiznávání příspěvku na péči,“ připomíná exposlankyně. Náprava legislativy je tak kromě charity další snahou NF KlaPeto. „O opětovné setkání s ministryní práce a sociálních věcí jsme již požádaly a čekáme na termín,“ uvádějí Cupková s Klasnovou.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva