Řehořova etnografická práce je v Čechách velmi málo známá, přitom hraje velmi důležitou roli v česko-ukrajinských vztazích na konci 19. století. Jeho dokonalá znalost prostředí, ve kterém působil, velmi pečlivá systematická sběratelská a publikační činnost nabízí zajímavý a detailní pohled na život na západní Ukrajině.
Výstava návštěvníkům přibližuje život na západní Ukrajině koncem 19. století. Hlavním prvkem jsou zde Řehořovy autentické fotografie, které pomohou příchozím lépe porozumět souvislostem, v nichž byly předměty užívány a zároveň zpřítomňují badatelský, ale i osobní vklad Františka Řehoře. Nedocenitelnou Řehořovou vlastností byla snaha zachytit každodenní život, který se pokusil zaznamenat do nejmenších detailů. Dokumentace života místních lidí, s nimiž se setkával, se stala jeho vášní. Z mnoha popisů je dodnes patrná vřelost a něha. A právě tuto stránku Františka Řehoře se snaží nová výstava v národopisném muzeu Národního muzea návštěvníkům ukázat.
Více informací o vstupném a otevírací době naleznete ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Tisková zpráva