Celosvětově bylo takto implantováno zhruba 600 chlopní. Nemocnice České Budějovice, a.s. se tak zařadila mezi 4 centra v ČR, která tento typ operačního výkonu realizují.
„Pro naši nemocnici tato operace znamená, že máme opět širší spektrum výkonů a můžeme tak péči lépe individualizovat. Katetrové mitrální chlopně jsou v tuto chvíli určeny pouze těm pacientům, u nichž by nesl standardní výkon velmi vysoké riziko. Můžeme říci, že by pravděpodobně nebyli ani operováni. Tento výkon není rozhodně jednoduchý. Jedná se o operaci, která vyžaduje opravdu intenzivní multioborovou kooperaci,“ uvedl primář Oddělení kardiochirurgie a hrudní chirurgie doc. MUDr. Aleš Mokráček, CSc.
„Pro naše kardiocentrum a pro naše pacienty především je to ohromný skok dopředu. Bez přátelské spolupráce všech zúčastněných a společné touhy posouvat věci dopředu by to nebylo vůbec možné. Jako perličku pak ještě zmíním fakt, že naše staniční sestra katetrizační laboratoře Martina Hanzalová je jedinou sestrou v rámci celého světa, která byla oficiálně přizvána a schválena jako členka implantačního týmu,“ sdělil ředitel Úseku kardiovaskulárního a thorakálního centra MUDr. Ladislav Pešl.
„Posun k méně invazivním metodám je obecným trendem současné chirurgie. Provedení uvedené operace bylo možné i díky obrovské zkušenosti profesionálů našeho centra s implantacemi chlopní do aortální pozice (tzv. metoda TAVI) a doplňuje spektrum našich léčebných možností. Jihočeši tak u nás mají dostupné nejmodernější léčebné postupy,“ uzavírá generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva