Nemocnice Znojmo pořídila dvě unikátní zařízení pro dezinfekci nejen prostor, ale také sanitek

04.06.2021 15:16 | Zprávy

Dvě zařízení Ozon Cleaner pro nejmodernější, pokročilou dezinfekci zdravotnických provozů a interiérů sanitek ozonem pořídila a v těchto dnech uvádí do běžného provozu Nemocnice Znojmo. Jde o pilotní projekt zavádění individuální technologie na míru podle potřeb zdravotníků.

Nemocnice Znojmo pořídila dvě unikátní zařízení pro dezinfekci nejen prostor, ale také sanitek
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo

Přístroje pro znojemskou nemocnici vznikly díky vývojovému úsilí firmy HealthCity, která mimo jiné spolupracuje s ČVUT v Praze a Zdravotním ústavem Ostrava a pracuje na tzv. smart technologiích ozonové dezinfekce. Díky propojení známého principu dezinfekce ozónem s IT technologiemi a speciálně vyvinutými prvky pro optimalizaci množství ozonu v závislosti na okolním dezinfikovaném prostředí nebo materiálu je technologie chráněna patenty a licencemi. K přínosům výsledku práce českých vývojářů patří mimo jiné fakt, že snižuje náklady na desinfekci a odstraňuje zátěž životního prostředí chemickými dezinfekčními prostředky.

Unikátnost zmíněných přístrojů pro ozonovou dezinfekci spočívá především v její vysoké výkonnosti a univerzálním využití v prakticky všech typech zdravotnických prostorů při zachování snadné manipulace a obsluhy jedním člověkem. „Konstrukce zařízení je vyvinuta na míru naší nemocnici, prostorům a obsluze podle potřeb zdravotníků. Veškeré podněty, které jsme na firmu vznesly byly vyhodnoceny jako přínosné a byly z jejich strany zapracovány. Vznikl v podstatě přístroj přímo na míru naší nemocnici,“ informuje Marek Strnad, náměstek pro hospodářsko-technickou správu Nemocnice Znojmo, který se na vývoji podílel.

Ozon Cleaner se ovládá automaticky. V závislosti na prostoru a výkonu zařízení je spočítán nejnutnější čas pro generátor, který vytváří ozon. Při dosažení požadované koncentrace je vyřazen okruh generátoru a spouští se pouze větrací sytém, který zaručuje cirkulaci generovaného plynu pro dezinfekci. Posléze se zařízení vypne a je možné prostory odětrat. Výhodou je právě zmíněné nastavení skutečně potřebného cyklu pro kontrolované ozonování.

Potřebu dezinfikovat nejen interiéry sanitek k převozu pacientů, ale především prostor ať již oddělení, ambulancí či veřejných prostor nemocnice se zvýšila v období koronavirové pandemie. „Zařízení jsme vyvinuli tak, aby zapadlo do standardní výbavy sanitních vozů. Je jediné svého druhu jak výkonem a způsobem řízení, tak i tvarem. Současně je ale univerzální a mobilní. Může tedy sloužit všude tam, kde je to právě potřeba,“ doplnil Patrick Gillar, specialista ryze české společnosti HealtCity z Ostravy, která technologii v hodnotě desítek tisíc korun vyvinula a vyrobila.

„Jsem přesvědčen, že toto zařízení svou konstrukcí a výkonností najde uplatnění i v jiných zdravotnických zařízeních či u provozovatelů sanitních služeb,“ uvedl Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Datové schránky jsou u občanů stále oblíbenější, už si jich zřídili přes milion

19:15 Úřad vlády: Datové schránky jsou u občanů stále oblíbenější, už si jich zřídili přes milion

Zájem o využívání datových schránek neustále narůstá. Nedávno byla zřízena již miliontá datová schrá…