Nová kniha profesora Kulhánka z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze dovede čtenáře z kuchyně do vesmíru

21.10.2016 18:37 | Zprávy

V rámci přednáškového programu Fyzikální čtvrtky vystoupí 27. října od 16.15 hodin na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze prof. Petr Kulhánek. Na přednášku naváže v 18.00 hodin křest jeho nové publikace nazvané Z kuchyně do vesmíru aneb třináctero příběhů neobyčejně obyčejných. Knihu, kterou bude možné na místě zakoupit, vydalo nakladatelství AGA.

Nová kniha profesora Kulhánka z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze dovede čtenáře z kuchyně do vesmíru
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Humorně popsat fyzikální zákony se většině autorů odborných knih nedaří. Profesor Petr Kulhánek je v tomto ohledu výjimkou a svým velmi osobitým stylem čtenářům přibližuje základní fyzikální zákonitosti. O své nové publikaci říká: „Na fyzikálních zákonech je krásné to, že jsou univerzální. Se stejnými jevy se setkáváme jak v naší domácnosti, například v obyčejné kuchyni, tak v hlubinách vesmíru. V knížce, která je určena široké veřejnosti zajímající se o fyziku, jsou na populární úrovni popsány zajímavé fyzikální jevy od historických souvislostí až po žhavé novinky. Třináct příběhů má jeden společný jmenovatel – jsou to příběhy o věcech neobyčejně obyčejných.“

Součástí křtu bude také autogramiáda autora. Akce se koná na Fakultě elektrotechnické ČVUT, na adrese Technická 2, Praha 6.

Více informací a ukázky z knihy naleznete na stránce zde.

Program Fyzikálních čtvrtků Fakulty elektrotechnické, které jsou volně přístupné veřejnosti, je k dispozici zde.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2016/17 nabízí ČVUT svým studentům 123 studijních programů a v rámci nich 464 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2015 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4200 světových univerzit, ve skupině univerzit na 451 – 460. místě. V oblasti „Civil and Structural Engineering" bylo ČVUT hodnoceno na 51. – 100. místě, v oblasti  „Mechanical Engineering“ na 101. – 150. místě, v oblasti  „Computer Science and Information Systems" a „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě, a stejně tak i v oblastech „Mathematics“ a „Physics and Astronomy“.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Adéla Šípová byl položen dotaz

předseda

Dobrý den, co vím, tak Vy jste Hřiba za předsedu nechtěla. Je nějaká možnost, jak ho můžete ve straně odvolat? Nemyslíte, že ji svými skandály, ale i neschopností řešit problémy s dopravou v Praze jen poškozuje? A nemyslíte, že to, že už není předsedou Bartoš může mít pro stranu fatální důsledky? On...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury: Mobilní Archa I. je připravena k cestě na Ukrajinu

16:13 Ministerstvo kultury: Mobilní Archa I. je připravena k cestě na Ukrajinu

Předáním Archy I. Ukrajině je završen první milník projektu Archa. Vznikl před více než rokem ve spo…