Novou generaci léčiv proti rakovině prostaty vyvinuli vědci FNUSA-ICRC a MU

14.10.2015 10:20 | Zprávy

Nové látky s cílenou biologickou aktivitou vyvinul vědecký tým Centra biomolekulárního a buněčného inženýrství (CBCE) Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSAICRC) a Masarykovy univerzity pod vedením Kamila Parucha.

Novou generaci léčiv proti rakovině prostaty vyvinuli vědci FNUSA-ICRC a MU
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA-ICRC

Série sloučenin by mohla v budoucnu posloužit k identifikaci nových substancí k léčbě některých druhů rakoviny. Nyní získala český patent, který dnes zveřejnil věstník Úřadu průmyslového vlastnictví pod číslem 41/2015.

„Novou účinnou látkou jsou substituované furo[3,2-b]pyridiny, které účinně potlačují aktivitu PIM kináz. PIM kinázy jsou proteiny, jejichž nadměrná produkce je charakteristická pro buňky rakoviny prostaty a některé leukémie a lymfomy,” popsal vedoucí výzkumného týmu Kamil Paruch.


Generická struktura nově vyvinutých molekul

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Vy jste proti sankcím

Já v nich také nevidím moc žádný přínos - ani pro Ukrajinu. Na druhou stranu, nebylo by horší nedělat nic, když Rusko rozpoutalo válku? Nebo co byste udělal vy, kdybyste byl teď ve vládě? A věříte, že Trump letos válku ukončí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP: Začíná homologace nové tramvaje Škoda 52T bez cestujících

7:14 DPP: Začíná homologace nové tramvaje Škoda 52T bez cestujících

Po provedení nezbytných technických zkoušek a ověřovacích jízd novou tramvají Škoda 52T ev. č. 9503 …