Zbývající částka, necelých 15 milionů, bude rozdělena ve 2. pololetí na kapacity některých služeb jako například na pečovatelskou službu, osobní asistenci nebo také na odlehčovací službu, které je v kraji stále nedostatek.
„Bohužel stávající finanční prostředky ze státního rozpočtu neumožňují potřebný rozvoj některých druhů služeb. I přesto, že se tato částka zdá vysoká, zvyšováním platů a mezd dochází k velkému tlaku na finance ze státního rozpočtu, ale také na vyšší požadavky z rozpočtu obcí a krajů, které zřizují sociální služby. Pardubický kraj pro letošní rok vynakládá ze svého rozpočtu na sociální služby částku 153 milionů korun,“ řekl Pavel Šotola, radní pro sociální péči a neziskový sektor.
Požadavek Pardubického kraje pro letošní rok byl 1 040 milionů, požadavky od poskytovatelů sociálních služeb dle podaných žádostí činily 1 231 milionů korun. Přiznaná částka od ministerstva pokrývá zajištění stávajících služeb jen díky tomu, že kraj financuje některé preventivní služby z projektů Evropské unie. Byl totiž úspěšný v podání dvou evropských projektů, což v letošním roce zajistí 109 milionů korun pro preventivní služby, jako jsou azylové domy, domy na půl cesty, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi nebo sociálně terapeutické dílny.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva