Šest vybraných univerzitních týmů po dvou z každé univerzity představilo své podnikatelské nápady. Odborná porota i diváci společně vybírali ten nejlepší. Vítězem odborné poroty i diváků se stal tým inkubátoru ČZU, společnost Palíto, která přestavila výrobu domácích chilli omáček z nejpálivějších papriček světa. Dále se představily projekty inkubátoru ČVUT InQbay Mob-Bars a Damgaard Technologies, inkubátoru Point One ČZU Africahop a xPORT VŠE Zendoro a Sens Foods.
V průběhu slavnostního večera byla hostům představena inciativa United Incubators, která vznikla s cílem většího propojení a spolupráce mezi univerzitami v oblasti podpory mladých talentů a podnikání obecně. „Chceme studenty pražských univerzit nejen připravit na praktický život, ale především poskytnout podporu týmům i jednotlivcům, kteří mají podnikatelského ducha a ambice realizovat vlastní projekty. Prostřednictvím univerzitních inkubátorů pomáháme budoucím podnikatelům a nadějným inovátorům v začátcích jejich podnikání. Vznik společné iniciativy na podporu podnikání United Incubators je proto logickým krokem, jehož cílem je podpora vzdělání a kultivace prostředí na podporu slibných podnikatelských projektů a začínajících firem vzniklých v akademickém prostředí,“ říká manažerka ČZU Point One Gabriela Koláčková.
Hlavním cílem iniciativy United Incubators do budoucna je příprava společné platformy na prosazování společných zájmů zúčastněných univerzit v relevantních ekonomických a legislativních oblastech, navazování nových kontaktů, pořádání společných akcí, stáží, poskytování poradenských činností, publikační, výzkumné, certifikační a další činnosti.
České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2016/17 nabízí ČVUT svým studentům 123 studijních programů a v rámci nich 464 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2016 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4200 světových univerzit, ve skupině univerzit na 501 – 550. místě. V oblasti „Civil and Structural Engineering" bylo ČVUT hodnoceno na 51. – 100. místě, v oblasti „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" a „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 201. - 250. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. - 200.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva