Oproti loňskému ročníku se v uklízených úsecích nacházelo odhadem o jednu čtvrtinu méně odpadu. Důvodů může být více. „Je možné, že si lidé z blízkého okolí uvědomili snahu dobrovolníků, kteří úklidu věnují už čtvrtý rok svůj čas, a začali se chovat ke svému okolí ohleduplněji. Druhým důvodem může být také opakované důkladné vyčištění míst, na kterých se odpad léta shromažďoval. V každém případě, ať je důvod jakýkoliv, nám tento fakt dokázal smysl akce,“ řekl ředitel pro správu povodí Dr. Ing. Antonín Tůma. Největší rozdíl v množství vysbíraného odpadu zaznamenali dobrovolníci v 11 km dlouhém úseku řeky Moravy na Mohelnicku (Mohelnice – Nové Mlýny) – zde vysbírali 500 kg odpadu, tedy zhruba o jednu třetinu méně než loni.
Několik týdnů trvající akce se setkala s velkým ohlasem především na Olomoucku, Brněnsku a Přerovsku. Kvůli špatným klimatickým podmínkám byl přesunut úklid v oblastech horní Moravy (Hanušovice – Raškov) a Bečvy (Valašské Meziříčí, přehrada Horní Bečva) na jiný termín v měsíci květnu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva