Předseda Výboru pro bezpečnost PS jednal s vedením Hasičského záchranného sboru

07.02.2018 17:04 | Zprávy

Generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Drahoslav Ryba a jeho náměstci se sešli včera (6. února 2018) s předsedou Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky poslancem Radkem Kotenem a jeho doprovodem.

Předseda Výboru pro bezpečnost PS jednal s vedením Hasičského záchranného sboru
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

Cílem schůzky bylo představit panu poslanci, který je na pozici předsedy Výboru pro bezpečnost od konce listopadu loňského roku, klíčové problematiky Hasičského záchranného sboru ČR, strategii rozvoje i oblasti, ve kterých vidí vedení sboru největší úskalí.

V rámci celodenního programu navštívil pan poslanec Koten s pětičlenným doprovodem generální ředitelství HZS ČR, kde si mimo jiné prohlédnul operační středisko MV–generálního ředitelství HZS ČR a seznámil se s jeho činností.

V krátké prezentaci seznámil genmjr. Ryba pana poslance s klíčovými úkoly sboru, které se promítají do dlouhodobé strategie rozvoje Hasičského záchranného sboru ČR. Pro ten je z důvodu zhoršujícího se bezpečnostního prostředí a zvyšování četnosti velkých mimořádných událostí klíčová zejména potřeba finanční a personální stabilizace.

Představen byl plán dobudování počtu stanic HZS krajů. S novými stanicemi souvisí také doplnění stavu příslušníků. Ze strany vedení sboru byla prezentována také nutnost lepší obměny požární techniky a věcných prostředků.

„Všechny diskutované změny a plány Hasičského záchranného sboru ČR jsou přímo závislé na stabilním a vyváženém rozpočtu. Jen tak bude sbor schopen neustálého zkvalitňování služeb veřejnosti a zajištění bezpečnosti obyvatel ČR.“ dodal genmjr. Drahoslav Ryba.

Během odpoledne navštívila celá skupina dvě pražské hasičské stanice. Tou první byla stanice v Holešovicích, která byla narychlo vystavěna v roce 1942, tedy v období protektorátu Čechy a Morava. Stanice Holešovice je poslední dochovanou dočasnou hasičskou stanicí z této doby. Je tedy jasné, že její stav a zázemí naprosto neodpovídají dnešním požadavkům. V letošním roce se po mnoha peripetiích, hlavně administrativního charakteru, začne s výstavbou nové moderní stanice, která poskytne zázemí 26 hasičům s technikou.

Poté se pan poslanec přesunul na, naopak, nejmodernější pražskou stanici, která sídlí v Modřanech. Výstavba stanice začala v srpnu roku 2011 a první ostrý výjezd se uskutečnil počátkem prosince 2013.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Operační střediska policie zaznamenala celkem 1 359 749 oznámení

22:08 Policie ČR: Operační střediska policie zaznamenala celkem 1 359 749 oznámení

Od 1. ledna 2022 je možné všechny linky tísňového volání kontaktovat i cestou SMS. Operační středis…