„Jsme velmi rádi, že s námi veřejnost spolupracuje na potírání černého hazardu. Veškeré podněty, které jsme obdrželi, samozřejmě prověřujeme a pokud zjistíme, že jsou opodstatněné, zveřejníme je v našich mapách,“ uvedl Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.
Na mapách jsou zaznačeny nejen nelegální herny, ale také několik legálních provozoven, v nichž se vedle povolených herních zařízení vyskytují také nepovolené stroje – například kvízomaty.
„Již jsme zaregistrovali, že někteří provozovatelé, kteří se na našich mapách našli, začali stroje, které měli v provozovnách umístěny „načerno“, rychle odvážet. Vzhledem k tomu, že nemůžeme každý den všechny zveřejněné provozovny objíždět a opětovně kontrolovat, údaje v mapách jsou platné ke dni jejich zveřejnění. Stránky ale samozřejmě průběžně aktualizujeme,“ doplnil Vrzáň, podle jehož odhadu je v České republice minimálně tisícovka nelegálních herních zařízení.
Ještě daleko větší nebezpečí a především riziko vzniku patologického hráčství však podle SPELOS představuje neregulovatelné a nekontrolovatelné prostředí online her, poskytovaných prostřednictvím internetu. Neexistují zde vůbec žádné sázkové limity ani bezpečnostní opatření. Tyto hry navíc poskytují převážně nelegální zahraniční provozovatelé, takže navíc stát čelí mnohamiliardovým daňovým únikům.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva