Další stovky milionů pak představují neuplatněná DPH (pozn. loterní společnosti si nemohou uplatňovat DPH. To znamená, že každý nákup zboží a služeb se jim prodražuje o dalších 21 %) a také standardní daň z příjmů právnických osob, kterou provozovatelé nově odvádějí. Celkové odvody se tak budou blížit k deseti miliardám korun. Přesné údaje budou známy ke dni 30. 6. 2013.
„Očekávali jsme, že příjmy státního i obecních rozpočtů budou ještě vyšší. Nicméně velkou roli zde sehrály neuvážené regulační vyhlášky, které některá města přijala. Nejen, že se tímto krokem připravují o spousty peněz a vytlačují odsud legální podnikatele, ale především otevírají prostor nelegálním provozovatelům. Ti si jako místo svého působení vybírají především místa s nulovou tolerancí k hazardu a dávají o sobě vědět čím dál častěji,“ uvedl Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.
Provozovatelé loterií a jiných podobných her jsou nejen jedním z největších přispěvatelů do veřejných rozpočtů. Jsou také významným zaměstnavatelem. Jen členové sdružení SPELOS přímo zaměstnávají více než 5 tisíc zaměstnanců. Na provozování loterií jsou však v rámci dalších subjektů, jako jsou restaurační zařízení, závislé další desítky tisíc zaměstnanců. Podle průzkumu sdružení SPELOS může jít až o 45 tisíc lidí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: SPELOS