Jednání vedl primátor Raduan Nwelati. Kromě zástupců SUZ MV se jednání zúčastnilo vedení města, zástupci z řad Městské policie Mladá Boleslav, Policie České republiky, Cizinecké policie a Hasičského záchranného sboru. Přítomni dále byli pracovníci Odborů bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky a manažer prevence kriminality Středočeského kraje.
Setkání hodnotilo bezpečnostní situaci v Mladé Boleslavi za uplynulých pět let. Jednalo se o nejproblematičtějších oblastech, a to především o otázce kriminality, konkrétně jak se na páchané trestné činnosti podílí cizinci. Řešila se i otázka ubytování spojená s podílem personálních agentur na „bezdomovectví“ v Mladé Boleslavi. Dále nelegální zaměstnávání a výskyt osob závislých na omamných a psychotropních látkách na veřejnosti, včetně dalších fenoménů s tímto spojených. Diskutovalo se o přínosu fungujícího projektu Bezpečná Mladá Boleslav.
Cílem jednání bylo připravit strategii pro možný budoucí vývoj ve výše zmiňovaných oblastech a stanovit nástroje prevence protiprávního jednání, včetně integrace cizinců. Jednalo se zároveň o další spolupráci se Škoda Auto, s personálními agenturami a s policií cizích zemí, které zde aktuálně působí.
„SUZ MV vnímá aktuální situaci v Mladé Boleslavi a jsme rádi, že můžeme k řešení bezpečnostní otázky v Mladé Boleslavi přispět zkušenostmi z Koordinačního centra Kvasiny v Rychnově nad Kněžnou, stávajících Center na podporu integrace cizinců v devíti krajích a službami nově otevřeného Centra na podporu integrace cizinců pro Středočeský kraj,“ říká ředitel SUZ MV Pavel Bacík.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva