Termín „případová sociální práce“ je označení pro takovou praxi, kdy sociální pracovník vytváří podporu a pomoc na míru jednotlivci nebo rodině. Slovem „případ“ přitom rozumíme celou komplexní situaci, v níž se jednotlivec či rodina ocitli, a která vyžaduje odbornou pomoc.
„Jsem rád, že o téma historie sociální práce na území Česka a Slovenska je z řad sociálních pracovníků tak velký zájem, kapacitu semináře se nám podařilo naplnit během pár dní. Na konferenci chceme připomenout metody a techniky, které vznikaly už za první republiky a jsou dodnes platné při výkonu kvalitní sociální práce,“ říká ředitel odboru sociálních služeb, sociální práce a sociálního bydlení David Pospíšil.
U počátku používání této metody individuální práce s klientem stojí jména jako Dr. Marie Krakešová, která společně se svým manželem publikovala teorie a metody sociální práce, Dr. Marie Machačová, propagátorka znovuzavedení vysokoškolského vzdělávání v sociální práci v období normalizace.
Dále Marie Nečasová Poubová, která spolupracovala s Alicí Masarykovou a Československým červeným křížem, studovala sociální školství v USA a vědecky se zaměřovala na školu, rodinu a děti, a v neposlední řadě Dr. Milada Horáková, působící v Československé straně národně socialistické a v ženském hnutí, která byla rovněž pracovnicí Ústředního sociálního úřadu Hl. m. Prahy a členkou řady sociálních spolků.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva