„Hlavními cíli náročné rekonstrukce byly úspora energie, snížení provozních nákladů a také zlepšení kvality vnitřního prostředí a pracovního komfortu zaměstnanců. Roční úspora 3 297 GJ je podobná roční spotřebě 80 průměrných domácností za teplo a ohřev vody. Po dobu 8 let počítáme s celkovou úsporou více než 15 milionů korun na provozu,“ říká Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.
Výrazným inovativním a úsporným prvkem je využití odpadního tepla z výpočetního centra ČSÚ za pomoci tepelných čerpadel. Systém zabezpečuje nejen potřebné chlazení datového centra, ale navíc vyrobí i dostatek tepla pro celoroční ohřev vody v objektu a přebytky získaného tepla lze využít i k vytápění budovy. Očekávaná hodnota získaného tepla je cca 450 tis. kWh, což odpovídá možné úspoře přibližně 900 tis. korun ročně. Na střechách úřadu bylo nainstalováno celkem 426 kusů fotovoltaických panelů, které ročně vyrobí téměř 168 tis. kWh elektrické energie a jejich maximální výkon odpovídá výkonu přibližně dvaceti běžných fotovoltaických elektráren na rodinných domech. Další úspory i komfort zajistí nový obvodový plášť, okna s lepšími tepelněizolačními i akustickými vlastnostmi, chlazené vnitřní prostory, zajištěná hygienická výměna vzduchu či rovnoměrnější vnitřní osvětlení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva