Mimořádná valná hromada se konala dnes a načasování žádosti o její svolání i program odpovídá přípravě na jeden z řady dalších soudních sporů mezi KKCG a Janem Světlíkem, resp. mezi KKCG a představenstvy společností VÍTKOVICE a VÍTKOVICE HOLDING. Akcionáři s odvoláním předsedy představenstva nesouhlasili a složení představenstva zůstalo nezměněno, včetně pozice Jana Světlíka.
Jedná se o další z množiny kroků, které následovaly po letošním pravomocném rozhodnutí soudu o vydání akcií společnosti VÍTKOVICE HOLDING, a.s., ze soudní úschovy do rukou Jana Světlíka. O účelovosti konání KKCG svědčí i fakt, že skupina kladla prostřednictvím svých zástupců na valné hromadě dotazy, na které již v minulosti získala odpovědi, a dožadovala se informací, které jsou součástí soudních spisů z řady vedených sporů. Svůj postup KKCG znovu zdůvodňuje ochranou práv menšinových akcionářů, spolu s KKCG ale dnes na valné hromadě nikdo nehlasoval.
Lze přitom sledovat jednoznačnou změnu charakteru útoků na skupinu VÍTKOVICE MACHINERY GROUP, které nyní směřují více k náhradám škody, vymáhaným na členech představenstva. Podstatou takových útoků zůstává údajné porušení péče řádného hospodáře. To již bylo předmětem diskusí také na řádné valné hromadě společnosti VÍTKOVICE letos 29. června.
Podobných aktivit menšinového akcionáře zaznamenala a zaznamenává skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP desítky. Krajský soud v Ostravě například letos v létě zamítl žalobu o 663 milionů korun, které chtěla KKCG vysoudit na členech představenstva za údajné neoprávněné převedení akcií VÍTKOVIC na 100procentní dceřinou firmu VÍTKOVIC HOLDING. Soud tuto spekulaci jednoznačně odmítl a konstatoval, že škoda nevznikla a akcie společnosti VÍTKOVICE, a.s., nebyly nikam protiprávně vyvedeny, neboť jsou ve 100% dceřiné společnosti a bylo změněno pouze holdingové uspořádání skupiny.
Po tomto neúspěchu KKCG opakovaně útočí na obchodní případy a akvizice VÍTKOVIC a připravuje šikanózní žaloby na členy představenstev společností VÍTKOVICE a VÍTKOVICE HOLDING. Skupina KKCG Industry B.V. vede od roku 2005, kdy se neúspěšně pokusila koupit od Davida Berana akcie společnosti VÍTKOVICE HOLDING, desítky sporů s představenstvem VÍTKOVIC a vlastníky společnosti VÍTKOVICE HOLDING. Do této chvíle čelilo představenstvo, jeho jednotliví členové a vlastníci vítkovické strojírenské skupiny již více než desítce šikanózních žalob, trestních oznámení a různých podnětů KKCG, a to včetně návrhů na zneplatnění valných hromad a předběžná opatření proti navýšení kapitálu společností VÍTKOVICE HOLDING i VÍTKOVICE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva