Obě strany se sešly počátkem prosince, aby deklarovaly potřebu spolupráce pro zajištění konkurenceschopnosti České republiky. Shoda panovala v tom, že obě nezávislé organizace musí vidět budoucnost výzkumu, vývoje a inovací a jejich trendů za horizontem delším než jedno politické volební období. Zájmem obou stran je zlepšení spolupráce průmyslové a výzkumné sféry. Podle účastníků schůzky je v ČR řada úspěšných firem a špičkových výzkumných pracovišť, na jejichž spolupráci je třeba stavět.
Zástupci SP ČR a AV ČR se dohodli na následujících konkrétních bodech spolupráce:
-
AV ČR nominuje svého zástupce do expertního týmu SP ČR pro výzkum, vývoj a inovace.
-
Obě strany si budou vyměňovat informace, zejména týkající se připomínek zásadního charakteru k vládním materiálům.
-
Spolupráce bude probíhat rovněž v analyzování prostředí výzkum, vývoje a inovací zejména prostřednictvím Národohospodářského ústavu AV ČR.
-
Vzájemnou snahou je podpořit transfer poznatků z výzkumné do aplikační sféry prostřednictvím medializace nabídky služeb ústavů AV ČR, které jsou prezentovány mimo jiné Centrem transferu technologií a v publikacích Aplikační laboratoře AV ČR.
Delegaci Akademie věd ČR vedl její předseda Jiří Drahoš a setkání se zúčastnili členové předsednictva Akademické rady AV ČR Karel Aim a Josef Lazar a dále Tomáš Kruml z Ústavu fyziky materiálů. Svaz průmyslu a dopravy ČR zastupoval jeho prezident Jaroslav Hanák a dále viceprezident Zbyněk Frolík, člen představenstva Eduard Palíšek, generální ředitelka Dagmar Kuchtová a manažer pro výzkum, vývoj a inovace Jan Proksch.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV