„Zatímco po spuštění elektronického předepisování v lednu letošního roku bylo takto předepsáno 61,6 % receptů, v říjnu už to bylo 83,8 %. Žádné katastrofické předpovědi o hrozícím kolapsu elektronického předepisování receptů se nenaplnily. Drobné potíže, které zavedení elektronizace provázely, se vcelku rychle vyřešily,“ okomentovala blížící se roční výročí e-receptů ředitelka zdravotnického odboru ZP MV ČR Ivana Cimalová.
Podle ní praktičtí lékaři pro děti a dorost a všeobecní praktičtí lékaři předepisují recepty elektronicky z 80 %, ambulantní specialisté a gynekologové ze 75 %, stejně jako lékaři v lůžkových zařízeních. „Z interní statistiky ZP MV ČR byl zaznamenán největší nárůst v předepisování receptů elektronicky u lékařů v nemocnicích: ze 60 % v lednu na 80 % v říjnu,“ upřesnila Ivana Cimalová.
Ze statistiky Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) vyplývá, že do elektronického předepisování je zapojeno 2 878 lékáren, 16 476 zdravotnických zařízení a 40 642 lékařů. Z pohledu pacienta se stále větší oblibě těší předávání identifikátoru prostřednictvím SMS zprávy, což se děje v 90 % případů v porovnání se zasíláním prostřednictvím e-mailu.
ZP MV ČR působí na českém trhu již šestadvacátým rokem a je druhou největší zdravotní pojišťovnou v zemi. Má smlouvy se všemi nejvýznamnějšími zdravotnickými zařízeními kdekoliv na území ČR. V současnosti má více než 1,3 milionu klientů. Je držitelkou ocenění Zdravotní pojišťovna roku 2015 a 2016, mezinárodního titulu Czech Superbrands 2017 a 2018 a nově rovněž titulu Finančně nejzdravější zdravotní pojišťovna.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva