Univerzita Pardubice jako jediná v zemi otevírá obor ve spolupráci s ČOI

30.01.2019 19:41 | Zprávy

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice otevírá na podzim letošního roku nový studijní obor „Hospodářská politika a veřejná správa“ zaměřený profesně na obchodní inspekci. Tento obor a jeho náplň vznikl v úzké spolupráci s Českou obchodní inspekcí.

Univerzita Pardubice jako jediná v zemi otevírá obor ve spolupráci s ČOI
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

„Na tvorbě nového studijního oboru se na straně České obchodní inspekce podíleli odborníci s dlouholetou zkušeností a se znalostí potřeb nutných pro kvalitní přípravu lidí zabývajících se nejen kontrolní činností, ale využitelných i v rámci širších správních agend. Věřím, že se podařilo společně vytvořit odborný program obohacený aktuálními poznatky z praxe,“ řekl ústřední ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný. „Počítáme také s tím, že během studia umožníme studentům odborné stáže přímo u České obchodní inspekce,“ dodal.

Fakulta ekonomicko-správní otevírá nový studijní obor Hospodářská politika a veřejná správa zaměřený profesně na obchodní inspekci. Jde o bakalářský typ studia, kde se studenti během tří let seznámí s odbornými předměty zaměřenými na jejich další uplatnění ve státní správě. Mohou si vybrat jak studium denní, tak kombinované. „Tento profesní bakalářský studijní program otevíráme na naší fakultě jako jediní v republice. Věřím, že zaujme maturanty, kteří rádi získávají znalosti nejen v učebnách, ale rovnou také v praxi,“ uvedla děkanka Fakulty ekonomicko-správní doc. Ing. Romana Provazníková, Ph.D.

Studenti se během studia seznámí s problematikou ochrany spotřebitele, poznají fungování České obchodní inspekce, ale také dokáží např. identifikovat padělky a nebezpečné výrobky nebo zkontrolovat internetový obchod. Znalost budou mít i o postupu, jak se vede kontrola v provozovně podnikatele a jak rozhodnout o sankci za porušení zákonů. Kompetentně dokáží spotřebitelům poradit a řešit mimosoudní cestou různé spory mezi spotřebitelem a podnikatelem. Zákony potřebné pro dozor nad trhem budou nejen znát, ale dokáží je aplikovat i v praxi. Znalost fungování České obchodní inspekce a dalších dozorových orgánů či úřadů poskytne studentům porozumění správnímu dozoru i v širších souvislostech.

Po úspěšném absolvování bakalářského studia se absolventi uplatní zejména na pozici inspektora nebo metodika České obchodní inspekce, uplatnění však najdou i v rámci jiných správních orgánů vykonávajících správní dozor, případně jiné správní činnosti včetně vydávání správních rozhodnutí. Absolvent tohoto oboru může vykonávat vysoce specializované odborné činnosti na úrovni nižších a středních manažerských funkcí v orgánech státní správy a samosprávy, ale i v soukromé sféře.

Pokud by absolvent tohoto bakalářského programu chtěl studovat dál a prohloubit si nabyté znalosti a dovednosti, bude moci pokračovat na fakultě v jednom z navazujících magisterských programů. Letos fakulta do nového oboru přijme 40 uchazečů o denní a 20 o kombinované studium.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Jak navrátit důvěru lidem ve stát?

Jestli vám rozumím správě, za poklesem důvěry lidí ve stát vidíte působení této vlády. Podle mě je teda problém mnohem hlubší a přesahuje tuto jednu vládu, ale spíš by mě zajímalo, jak budete chtít tuto důvěru obnovit? A divíte se, že lidí státu nevěří, když se většina z nás má stále hůř, i když řád...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa opět vyjíždí do obcí

22:31 Finanční správa opět vyjíždí do obcí

Finanční správa i v roce 2025 pokračuje v poskytování podpory občanům v souvislosti s daní z nemovit…