Účastníci třídenní konference v Lichtenštejnském paláci budou diskutovat mimo jiné o kořenech ruské agrese proti Ukrajině, o jejích paralelách s předchozími ruskými (sovětskými) imperialistickými vpády do Polska a Rumunska v roce 1939, do Finska a pobaltských států v roce 1940, do Maďarska v roce 1956 či Československa v roce 1968. Zamýšlet se budou i nad příčinami a důsledky stalinské krutovlády vůči neruským národům v SSSR, nad příčinami a projevy ruského nacionalismu či nad fašistickými znaky v sovětské a ruské propagandě. Jedním z témat je i současné putinovské Rusko, které se pohybuje mezi stalinismem a carismem.
Konferenci zahájil ministr pro legislativu Michal Šalomoun, který v úvodním slově shrnul své osobní zkušenosti se sovětskou propagandou, v níž vyrůstaly celé generace Čechů a Slováků v poválečném socialistickém Československu, které žilo v područí Sovětského svazu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva