Vzhledem k tomu, že zimní zahrada tvoří jakési „předsálí“ před vstupem do jídelny, prošla kolem stánků Centra sociálních služeb STOD, občanského sdružení ProCit, farmářského obchodu U Lidušky a Sdružení občanů Exodus z Třemošné většina energetiků mířících za obědem. Zvědavost je pak mnohdy přinutila sáhnout i po peněžence, což ve finále obnášelo celkovou tržbu ve výši 50 600 korun.
„Jsme absolutně spokojeni, všem moc a moc děkujeme. Měli jsme větší tržbu než na Vánoce. Jsme rádi, že nás energetici již počtvrté, ať se jedná o vánoční nebo velikonoční trhy, opět podpořili. Peníze pochopitelně použijeme na další rozvoj naší organizace,“ neskrývala spokojenost i překvapení Irena Vítovcová, předsedkyně občanského sdružení ProCit, které nabízí nejen zázemí, ale i odbornou podporu formou sociálně aktivizačních služeb rodinám s dětmi s handicapem, zvláště pak s autismem ve věkovém rozmezí 1 až 26 let. Velikonoční trhy energetiků vynesly organizaci 9 000 korun, přičemž v nabídce měla nejen věci s velikonočními motivy, ale hlavně se svým logem, jako třeba dnes opět oblíbené plecháčky.
Velice spokojená s tržbou byla i Tereza Holá, vedoucí chráněné keramické dílny Sdružení občanů Exodus, které nabízí pomoc zdravotně postiženým, zajišťuje organizaci rekvalifikačních kurzů a sociálně-rehabilitačních pobytů. Také ona si pochvalovala, že velikonoční trhy byly lepší než ty vánoční. „Samozřejmě, že jsme přijeli s dekorativní a užitkovou keramikou s velikonočními motivy. Někdo si koupil hrnek či misku, další třeba zaujali zajíci a kachny. Kolega z digitalizační chráněné dílny nabízel i naše možnosti digitalizace VHS kazet, diapozitivů, fotografií, knih, dokumentů a podobně. Byl překvapen, že mu někteří lidé nyní už rovnou donesli kazety, neboť si s ním o tom povídali právě před Vánoci. Za velikonoční tržbu 9 100 korun všem děkujeme.“
Velikonoční nádivku či plněné trubičky, jehněčí a další klobásy, zdobené perníčky, ovčí sýry, vejce se zajíčkem nebo kuřetem z lineckého těsta, ale i škvarkové placky, medovina, paštiky, pomazánky a další pochutiny byly k mání u dalšího tradičního účastníka trhů Obchodu U Lidušky, přičemž energetici zde nechali celkem 22 000 korun. „Nabízíme regionální potraviny z českých farem a samozřejmě i něco z naší výroby. Myslíme, že všem naše dobroty přišly po obědě k duhu,“ doplňovaly se navzájem „lidušky“ Štěpánka Heřmanová a Vendula Kalousová. „Velmi všem děkujeme a těšíme se opět před Vánoci na viděnou.“
Prakticky to samé zopakovaly i sociální pracovnice Zdeňka Kohelová a Běla Vaňáčková z Centra sociálních služeb STOD, které zajišťuje kompletní péči pro klienty s mentální retardací. Ti mají mimo jiné k dispozici výtvarné ateliéry a dílny pro pracovní rehabilitaci. „Jsme tu již po šesté s dekorativní i užitkovou keramikou, svíčkami, různými dekoracemi na stůl i na zeď, ručně vyrobenými mýdly a podobně. Pochopitelně vždy s motivy odpovídajícími trhům.“ Z plzeňského centra Skupiny ČEZ odjížděly s tržbou 10 500 korun.
Trhy chráněných dílen, v případě Skupiny ČEZ mají již řadu let přívlastek vánoční a velikonoční, jsou rozprostřeny do míst s regionálními centrálami společnosti. Kromě Plzně tak probíhají velikonoční i v Ostravě, Temelíně a Dukovanech, Hradci Králové a Děčíně. Rovněž v pražské centrále Skupiny ČEZ a také v Záhřebu na Moravě. Vánoční pak navíc i výrobních lokalitách ostatních elektráren či tepláren. Energetikům vždy nabízejí své výrobky místní chráněné dílny nebo organizace, které nějakým způsobem pomáhají lidem s handicapem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: komerční tisková zpráva