Česká televize založila redakci vědy 5. září 2016. Její vznik přinesl do vysílání ČT24 nový týdeník Věda 24 i více témat zaměřených na českou a světovou vědu v denním kontinuálním zpravodajství. „Diváky vědecká témata baví. I nadále proto budeme nabízet nejen novinky z české a zahraniční vědy, ale vysvětlovat i složitější témata. Ukazuje se také, jak důležitý je vědecký pohled u mimořádných událostí. Rozhovory s vědci při těchto událostech přináší úplně nový úhel pohledu na často velmi vyhrocenou situaci, “ říká vedoucí redakce vědy Kateřina Fifková.
V pořadu Hyde Park Civilizace se za poslední rok objevily největší světové osobnosti vědy, mezi nimi sedm nositelů Nobelovy ceny – mimo jiné Harald zur Hausen, objevitel papilomavirů, které způsobují rakovinu děložního čípku či chemik Ben Feringa, jenž sestrojil molekulární stroje, které by v budoucnu mohly dopravovat léky přímo na konkrétní místo v lidském těle. Pořad Hyde Park Civilizace navíc získal v loňském roce několik ocenění. Moderátor Daniel Stach si díky vysílání o Rwandské genocidě odnesl například Novinářskou cenu 2016 za nejlepší audiovizuální rozhovor roku. „Mám velkou radost, že se věda dostává stále více do vysílání. Díky tomu, že máme příležitost mluvit o skvělých úspěších a nabízet pohled na velmi aktuální dění, můžeme ukázat, že věda a její důsledky jsou všude kolem nás,“ říká moderátor pořadů Hyde Park Civilizace a Věda 24 Daniel Stach.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva