Vyhlasme v Králíkách místní referendum, nabádá hejtman Martin Netolický

26.09.2016 21:46 | Zprávy

Kolem dvou set občanů města Králíky navštívilo v neděli odpoledne Kulturní dům Střelnice, aby debatovalo s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem, generálním ředitelem Vězeňské služby ČR Petrem Dohnalem, hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým a vedením města v čele se starostkou Janou Ponocnou o návrhu umístit do bývalého výchovného ústavu ženskou věznici.

Vyhlasme v Králíkách místní referendum, nabádá hejtman Martin Netolický
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Beseda v Králíkách

Tento nápad se setkal s odporem nejen u velké části obyvatel města, ale také u vedení kraje v čele s hejtmanem.

„Včerejší beseda bohužel situaci v Králíkách příliš neuklidnila. Trvám na tom, že jsou vhodnější lokality pro kriminál než turistický exponované Králicko. Je to stejné, jako bychom zřídili kriminál na Lipně nebo ve Špindlu. Doporučuji, aby každý resort neřešil pouze svůj problém, a vnímal také přesahy, které jakékoliv rozhodování má,“ uvedl hejtman Netolický. „Především o takových věcech se musí diskutovat a neříkat, že si to může ministerstvo rozhodnout samo, což na včerejší debatě také zaznělo. Jsem v tomto případě jednoznačným zastáncem místního referenda," zdůraznil hejtman a zároveň připomněl celou řadu nejasností.

„Ví se pouze, že by v Králíkách mělo být umístěno 200 vězňů a pracovat by zde mělo až 120 lidí, z toho až 70 příslušníků vězeňské služby. Není však jasné, kde by bydleli. Zároveň nám nebyl zodpovězen dotaz, kolik by zřízení a přestavba věznice stála. Tak daleko údajně plány nejsou, přitom je záměr zvažován již několik měsíců," sdělil hejtman Netolický.

Ten se postavil do čela odpůrců podobných záměru již podruhé. Poprvé tomu bylo v momentě, kdy ministerstvo vnitra zvažovalo ve městě otevřít zařízení pro azylanty, což se setkalo s ještě větším odporem veřejnosti. Po jednáních s ministrem Milanem Chovancem a předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou se od tohoto plánu upustilo. „Do oblasti Králicka putovalo v minulosti velké množství finančních prostředků do cestovního ruchu a dopravní infrastruktury, jakýkoliv podobný záměr by tyto investice z veřejných i soukromých zdrojů znehodnotil. Králicko potřebuje spíše byty pro mladé rodiny a ne kriminál nebo azylové centrum," podotkl jednoznačně hejtman.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Daniela Kovářová byl položen dotaz

Nemáte dojem, že to už celkově vláda přehání?

Nejde jen o to, že postupuje diskriminačně vůči ruským občanům, kteří tu chtějí získat občanství, a kteří jako jediný z národnostní by se museli vzdát toho svého, proti čemuž jste hlasovala, a proto vám píšu. Ale celkově tu akorát rozdmýchává vášně, když podle mě i na úkor nás občanů nadržuje občanů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: CHKO Soutok přinese zvýšenou administrativu a finanční zátěž Břeclavsku

7:23 Hospodářská komora: CHKO Soutok přinese zvýšenou administrativu a finanční zátěž Břeclavsku

Vyhlášení Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Soutok přinese Břeclavsku zvýšenou administrativní a fina…