„Na Univerzitě Palackého se snažíme produkci odpadu omezovat, a pokud už vznikne, tak zajistit jeho vhodné zpracování. V době celosvětově docházejících zdrojů tak rádi nabídneme nejen našim 23 tisícům studentů další místo, které rozšíří stávající možnosti třídění elektroodpadu v prostorách univerzity, a navíc podpoří ochranu goril a jejich prostředí,“ uvedla Zuzana Huňková, koordinátorka udržitelného rozvoje Univerzity Palackého. Tropické deštné lesy vinou bezohledné těžby dřeva den za dnem mizí. S nimi zanikají i domovy goril, pralesních slonů, antilop bongo a dalších zvířat, která jsou pytláky lovena pro maso. Jedni lidé gorilám berou domov a druzí se snaží, aby o něj nepřišly. „K takovým ochráncům zvířat může patřit každý a pomoc v tomto případě nic nestojí. Přinesete již nepoužívaný, či nefunkční vysloužilý mobil, pomůžete tak nejen gorilám, ale i dalším tamním živočichům i rostlinám,“ objasňuje zooložka Ing. Jitka Vokurková.
PROČ MOBIL
Recyklací tantalu, vzácného kovu obsaženého ve starých mobilních zařízeních, se snižuje potřeba jeho primární těžby, která má v Africe negativní dopad na tropický deštný les, a tedy i na ohrožené gorily. Sběrem a následou recyklací se tak může široká veřejnost zapojit do boje proti pytláctví a současně napomoci k osvětě místních obyvatel. Jejich přístup vůči gorilám a deštnému lesu je v celé problematice klíčový. Za každé odevzdané zařízení vyplatí Rema Systém 10 Kč. Peníze budou použity na pořízení vybavení pro strážce biosférické rezervace Dja v Kamerunu.
KAM S NÍM?
Ve vstupní hale Zoo Olomouc, v Informačním centru Olomouc v podloubí radnice, na Univerzitě Palackého, v prostorách vrátnice Zbrojnice na Biskupské nám. 1 se nalézají sběrné boxy, do kterých postačí starý telefon vhodit.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva