Svůj souhlas vyjádřil i opoziční diplomatický expert Lubomír Zaorálek (ČSSD). „Pokud budou banky snižovat objem svých aktiv, nebudou poskytovat úvěry. To je to poslední, co by se nám teď hodilo," sdělil místopředseda soc. demokracie Zaorálek pro Novinky.cz
Naše země se posouvá na okraj
S návrhem Bruselu ohledně řešení finanční krize není spokojen ani místopředseda Evropského parlamentu a europoslanec za ČSSD Libor Rouček. „Návrh, který leží nyní na stole, by měl zredukovat řecký dluh do roku 2020 na zhruba 120 procent řeckého hrubého domácího produktu. Otázkou ale zůstává, zda-li tyto kroky jsou dostatečné. V návrhu se například vůbec nemluví o investicích do posilování růstu a zaměstnanosti, řešení daňových úniků, zavedení eurobondů nebo daně z finančních transakcí," takto se vyjádřil Rouček po čtvrtečním vystoupení předsedy Evropské rady Hermana van Rompuye.
V závěru dodal, že je zklamán chováním české vlády. „ Vláda svým negativním a nekonstruktivním postojem k řešení problémů v EU a v eurozóně posouvá naši zemi na samý okraj evropského politického dění."
Změna Lisabonské smlouvy
Kalousek se shodl se Zaorálkem, že případná změna Lisabonské smlouvy by si vyžádala referendum. O změně smlouvy se zatím hovoří ve špičkách EU. Mnoho z nich připouští případně změny. Hlavní diskusi rozpoutal předseda Evropské rady Herman van Rompuy.
Čtěte dále:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: afk