Dlouhý život, bídná perspektiva
Už při debatě o odložení nástupu do důchodu upozornila ex ministryně zdravotnictví Milada Emmerová (ČSSD), že je třeba brát ohled i na kvalitu života penzistů. „Při zvyšování důchodového věku musí být zohledněn celý komplex faktorů. Například jaká pracovní schopnost zůstala u daného jedince v pětašedesáti letech a jaká je v tomto ohledu perspektiva," doporučila Emmerová ve sněmovně.
Související: Vláda hnije jako červavé maso. Na Primě to bylo vidět
Muži by měli za pár let odcházet do důchodu až v šestasedmdesáti. Trendy, které lze sledovat nejméně od roku 2004, ovšem naznačují, že tohoto věku se asi dvacet procent českých mužů vůbec nedočká a ty, kteří budou mít to štěstí, nečeká nic zázračného. Délka života se totiž možná prodlužuje, ale únavě stáří nikdo neuteče. Otázkou také zůstává, kdo šedesátníky zaměstná.
Tvrdý kabinet Petra Nečase
Za zmínku stojí, že věk odchodu do důchodu posunovala už vláda premiéra Vladimíra Špidly (ČSSD) a to na 63 let pro muže. Současná kolice hovoří o 67 s tím, že, že když někde požádá o předčasný důchod např. dva roky před řádným termínem, tak se mu penze sníží o deset procent.
Dále čtěte:
Důchodová reforma? Podle Kocourka je pět minut po dvanácté
Svinstvo! Styďte se, zbabělci, křičela u Jílkové samoživitelka na ministra
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp