Petr Hájek připravuje s klausovci protihavlistickou sametovou kontrarevoluci

19.11.2012 9:03 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Konzervativnímu prezidentu Václavu Klausovi blízká euroskeptická Akce D.O.S.T. uspořádala 17. listopadu u příležitosti 5. výročí Manifestu D.O.S.T. slavnostní setkání v divadle Ta Fantastika, při němž proběhlo i autorské čtení nové knihy Petra Hájka Smrt v sametu a následná diskuse.

Petr Hájek připravuje s klausovci protihavlistickou sametovou kontrarevoluci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hájek s Michalem Semínem na akci D.O.S.T.

Předseda Akce D.O.S.T. Michal Semín na úvod řekl, že proti původním skromným očekáváním jsou pro něj výsledky a ohlasy na činnost Akce D.O.S.T. příjemným překvapením. „Plány první pětiletky byly splněny a dokonce překročeny,“ smál se.

Podrthl, že Akce D.O.S.T. sjednocuje rozdílné skupiny, jejichž společným základem je ale obrana občanských svobod, národní suverenity a tradičních a křesťanských hodnot českého národa.

Bojí se nás. My se jich nebojme

Zmínil též i mediální lynč bývalého předsedy Akce D.O.S.T. Ladislava Bátory, který pracoval za Josefa Dobeše na Ministerstvu školství. Podle Semína média přispěla k existenční likvidaci Bátory.

„O tom, že se nás bojí, svědčí stovky výroků a mediálních plivanců,“ zdůraznil Semín. „Budeme naše odpůrce ještě dlouho strašit. Buďme svorni a nebojme se jich. Skutečná pravda a láska již totiž zvítězila,“ vzkázal Semín havlistům a dalším levicovým sociálním inženýrům. 

Potom již přišel čas na autorské čtení Hájkovy knihy Smrt v sametu. Jednotlivé ukázky knihy, které četl sám autor, byly prokládány písněmi Tomáše Hameta. Aby dostal písničkář publikum do atmosféry knihy, zahrál na úvod píseň o čtyřech jezdcích z Apokalypsy.

Nic 17. listopadu neprasklo

„Pochválen buď Pán Ježíš Kristus,“ pozdravil diváky Klausův vicekancléř. „Až na věky,“ odpovědělo mu publikum. Na úvod řekl, že v listopadové době se říkalo, „že už to prasklo“, tedy nadvláda totality a nesvobody. S postupem času si prý Hájek uvědomil, „že to neprasklo“. Paradoxem toho je, že tu stále relativně svobodně hovoříme a relativně svobodně žijeme. Smyčka nové totality škrtící občanské svobody se ale stále více utahuje.

„D.O.S.T. se za dobu své existence přiblížil k prezidentu Klausovi a prezident Klaus k D.O.S.T.u, protože jejich hodnoty se dost prolínají,“ řekl Hájek a dodal, že je velkou otázkou, jak bude organizace fungovat v mediální sféře v době, až Klaus nebude prezident, neboť realita je utvářena médii. Též řekl, že Akce D.O.S.T. je dnes udergroundem a období, do kterého přicházíme, bude těžké.

Pak již Hájek četl několik úryvků ze své knihy. V prvním se hovořilo o tom, jakým způsobem média fungují a jak se šíří mediální manipulace, dále o spojení Václava Havla s komunisty z roku 1968 a že přesto, že byl proti jedné odnoži bolševismu, nestál proti sociálnímu inženýrství a totalitarismu jako takovému. V dalších ukázkách se hovořilo o možných civilizačních poruchách, které může způsobit blackout, které by Apokalypse předcházely.

Média mají neukojitelnou touhu plivat a ničit

Pak přišel prostor pro otázky z publika. Hájek zdůraznil, že nikdo není imunní proti působení médií, ani reklamy. A to ani v případě, že by je nesledoval. Působí na něj totiž jeho okolí, rodina a přátelé, kteří média sledují.

Přišel dotaz, kdo stojí za oním mediálním a politickým spiknutím. „Je to ten, co je na obálce mé knihy,“ odpověděl Hájek. Na obálce Smrti v sametu je had – Satan.

V souvislosti s jeho knihou, se Hájek posmíval médiím, že se nakonec neudržela a o jeho knížce informovala. „Mnohem lepší taktikou by bylo, kdyby média mlčela. Myslel jsem si, že po publikaci Smrti ve středu se už poučili, ale ta neukojitelná touha plivat, rozbíjet a ničit je prostě větší,“ smál se Hájek.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

náměstci

Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Radní projednali a odsouhlasili návrh rozpočtu hl. m. Prahy na rok 2025

22:28 MHMP: Radní projednali a odsouhlasili návrh rozpočtu hl. m. Prahy na rok 2025

Hlavní město má v příštím roce hospodařit v rámci rozpočtu s objemem příjmů ve výši 110,92 miliardy …