Důvodem může být i fakt, že obvinění nečelí Lajtoch sám, ale s dalšími pěti kolegy na radnici včetně zástupců ODS. Komunisté, kteří jsou také v opozici, se zatím nerozhodli, jak budou hlasovat. Někteří z nich avizují, že se hlasování zdrží. Zastupitelstvo bude otázku jeho odvolání projednávat na základě petice, kterou podepsalo na 1600 lidí. Do oběhu ji dali členové koalice Společně pro Přerov. Oponenti primátorovi vyčítají především to, že je přes více než roční stíhání nadále představitelem města.
Petice má smysl i v případě neúspěchu
"Jsem přesvědčen, že tento spletenec provázaných vztahů a vazeb funguje dál. Je jasné, že ta šance jej narušit, bude malá," řekl ČTK Richard Šlechta z koalice Společně pro Přerov, která má v zastupitelstvu šest křesel. Podle něj však smysl petice přesto má, důležité je prý vzbudit diskusi. Komunisté, kteří tvoří v zastupitelstvu druhou opozici a mají v zastupitelstvu stejný počet mandátů, o postupu na zastupitelstvu budou teprve jednat. "Tlaky jsou delší dobu, primátor z toho zatím vychází dobře. Náznaky ale tady jsou, lidé to cítí, je tady ale otázka presumpce neviny," řekl ČTK zastupitel KSČM Ladislav Mlčák.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ane, čtk