“Švýcarská strana Českou republiku oslovovala několikrát přímými cestami, jak cestou právní pomoci, kterou adresovala Vrchnímu státnímu zastupitelství, tak diplomatickou cestou, která byla adresovaná českému státu,“ říká Mečl.
Vše k tématu Mostecká uhelná ZDE
Rozhodně prý neexistovala podmínka, že české ministerstvo financí by muselo evidovat škodu, což tvrdí ministr Miroslav Kalousek. „Švýcarská strana popsala skutek, ze kterého dovozuje, že Česká republika je poškozeným subjektem. Rovněž popsala způsob, jakým by bylo vhodné, aby Česká republika postupovala. Švýcarská strana nás výslovně upozornila, že v případě, že se připojíme k takovému řízení, budeme mít přístup k celému trestnímu spisu, což nám ex-post umožní přesné odůvodnění našeho nároku a vyčíslení škody,“ tvrdí.
Související Nečas: Jak postupovat u Mostecké uhelné se rozhodne za tři týdny
Podle svých slov si šéf žalobců nedovede představit, že by Švýcaři udělali více. Rozhodně za jejich snahou nestálo to, že by přihlášení české strany nějak napomohlo odsouzení pachatelů. Mečl již nařídil nad celou kauzou vnitřní dohled.
K tématu:
Peake: Kauza MUS. Místo střely do prázdné branky nás čeká rohový kop
Za Mosteckou uhelnou může i Benešová, tvrdí Nečas. ČSSD se brání
Vláda: Budeme analyzovat cesty, jak se připojit k řízení spojenému s privatizací MUS
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh