„Irsko, jsme ve válce!“ Migrant pobodal děti na ulici. Společnost ve varu. Masové protesty, hoří auta

25.11.2023 12:25 | Zprávy

„Irsko, jsme ve válce.“ Během protestů proti politice otevřených hranic v Dublinu hořela policejní auta poté, co migrant alžírského původu pobodal pět lidí včetně tří dětí poblíž základní školy v hlavním městě. Irský premiér protesty odsoudil a slíbil zpřísnění zákonů, které umožní stíhat „šiřitele nenávisti“ na sociálních sítích. Podle záběrů ze sociálních sítí se násilností dopouštěli výtržníci z řad migrantů, kteří využili nepokoje k rabování. Migrace do Irska v poslední době trhá rekordy. Do země loni přišlo 141 600 migrantů, což je největší počet za posledních 16 let. „Západ by měl přijmout uprchlíky z Gazy,“ vyzývají mezitím izraelští zákonodárci v článku publikovaném v deníku The Wall Street Journal. Podle izraelských politiků by část z 2,3 milionu palestinských obyvatel Pásma Gazy měla být po válce vysídlena do Evropy.

„Irsko, jsme ve válce!“ Migrant pobodal děti na ulici. Společnost ve varu. Masové protesty, hoří auta
Foto: z internetu
Popisek: nepokoje v Dublinu

Masové protesty v Irsku vypukly poté, co zemi obletěla zpráva o násilném zločinu, z něhož je podezřelý muž alžírského původu, který měl ve čtvrtek nožem zaútočit na pět lidí poblíž základní školy v ulici Parnell Square East v Dublinu. Tři z pobodaných obětí jsou děti. Obyvatelé hlavního města již ten samý večer vyšli do ulic, aby vyjádřili svůj nesouhlas s politikou masové migrace, v níž spatřují příčinu brutálního útoku. Protestní akce se na několika místech zvrtly v násilné nepokoje. Po sociálních sítích kolují fotky rozbitých výloh a hořících policejních aut. Při nepokojích došlo k nasazení největšího počtu příslušníků pořádkové policie v irské historii. Zatčeno bylo 34 lidí. Policejní komisař Drew Harris označil demonstranty za „naprosto šílenou frakci vedenou krajně pravicovou ideologií.“

„V Dublinu dnes večer došlo k naprostému zhroucení společenského řádu. Může za to výhradně vláda. Zaplavili naši zemi neudržitelným množstvím migrantů, osadili malé obce migrantskými centry, na oprávněné obavy reagovali tím, že veškerou opozici označili za ,krajní pravici', a přijali nejdrastičtější zákony proti nenávistným projevům na světě, aby nás umlčeli. Když lidem upřete možnost vyjádřit obavy, o nichž vědí, že jsou rozumné, přivádíte je k zoufalství,“ napsal ve čtvrtek irský komentátor Keith Woods na sociální síti X.

 

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Adam Šesták

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Filip Turek byl položen dotaz

nedůvěra EK

Nestálo by už za to, pokusit se napříč parlamentem najít dost hlasů pro vyslovení nedůvěry EK, popř. pro její odvolání - po tom co předvádí von Layenová i Kallasová.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Alžířan pobodá 5 lidí a irský premiér označí za "šiřitele nenávisti", Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAion2 , 25.11.2023 13:44:32
všechny, kteří si to nechtějí nechat líbit. Stejné jako u nás - stíhají se "radikální názory", nikoli jejich příčina. Toto je zvrácený liberální fašismus v ryzí podobě. Vzhledem k tomu, že to je takto nastavené v celé Evropě, se zjevně jedná o spiknutí liberálních elit proti původním Evropanům.

|  31 |  0

Další články z rubriky

Říkal si Cleopatra, tak seděl se ženami. Německo žasne nad případem vraha z Afriky

18:18 Říkal si Cleopatra, tak seděl se ženami. Německo žasne nad případem vraha z Afriky

Až neuvěřitelný případ se právě probírá v Německu, kde africký migrant ubodal dozorce v uprchlické u…