"Ode mne nikdo nemůže čekat, že zvednu ruku pro transformaci, která je nákladnější pro veřejné rozpočty," řekl Kalousek. Je podle něj "specialitou" Ministerstva spravedlnosti, že při jeho snahách o transformaci čehokoliv bývá výsledný stav daleko dražší.
Ministerstvo financí proto prosazuje, aby zavedení zákona do praxe financovalo Ministerstvo spravedlnosti ze své rozpočtové kapitoly. Resort spravedlnosti ale míní, že vláda při schvalování protikorupční strategie uložila ministru financí zohlednit náklady spojené s plněním strategie v návrhu rozpočtu na rok 2014. "Účinnost zákona o státním zastupitelství se nicméně předpokládá až od 1. ledna 2015. Případné další nároky je třeba zohlednit při tvorbě rozpočtu na příslušný rok," doplnili předkladatelé návrhu.
Norma, kterou předkládá ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS), počítá kromě zrušení vrchních státních zastupitelství mimo jiné také s posílením postavení nejvyššího státního zástupce, se zřízením specializovaného útvaru pro vyšetřování korupce či zavedením poradního sboru státního zastupitelství.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh, čtk