Jako zdravotní sestra ze zubní ordinace byla Eliška Šťastná z Trutnova před třemi lety jednou z prvních, kdo se nechal očkovat proti tehdy se šířícímu viru. Obě dávky absolvovala spolu s kolegy a kolegyněmi z ordinace.
Jeden z důvodů, proč se nechala naočkovat, byly obavy, aby nenakazila doma své rodiče, když během covidu pracovala v zubní ordinaci.
Jako druhý důvod uvádí, že to systém po zdravotnících vyžadoval. „Prostě řekli, že je tu očkování, jinou možnost nemáme a uděláme za vším tečku, Tak jsem si říkala, že se nechám naočkovat a bude klid a něco se tím vyřeší,“ říká, že tak jednala i v dobré víře. „Bála jsem se také, že do budoucna, kdo nebude nějakým způsobem očkovaný, bude nějak omezeny,“ dodává.
Popisuje, že ze začátku si chtěla očkování rozmyslet a převládaly u ní důvody, proč se neočkovat. „Bála jsem se toho, jak rychle ty vakcíny byly vymyšlené,“ říká, že chtěla počkat, jak bude vakcína působit na ty, co si ji nechají dát.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
COVID
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Natálie Brožovská