„Táhni k fašounům, když se ti to nelíbí.“ Zprávy o levici v Británii, která projela volby

18.12.2019 7:14 | Zprávy

Na serveru Neviditelný pes se vyjádřil ve svém komentáři matematik Marian Kechlibar. Tématem byly britské volby, respektive důvod drtivé porážky Labour Party. „Směs morálního narcisismu a černobílého vidění světa, která z nich vychází, je poněkud fanatická. Inkluze, antirasismus, kvóty, dekarbonizace, třicet devět genderů, Palestina a ‚Pokud se ti to nelíbí, táhni k fašounům, debile‘!“ rozepsal se o vlivné organizaci v Labour Party. O koho jde?

„Táhni k fašounům, když se ti to nelíbí.“ Zprávy o levici v Británii, která projela volby
Foto: Archiv MK
Popisek: Matematik a publicista Marian Kechlibar

O volbách ve Velké Británii na serveru Neviditelný pes napsal matematik Marian Kechlibar, jenž označil na začátku svého komentáře Jeremyho Corbyna jako těžko popsatelného chlapíka. „Se svými názory jako by spadl z Marsu (Marxu?), ale zároveň se nechová jako nějaký Gottwald nebo Mao; překvapivě mnoho konzervativců z Dolní sněmovny říká, že v čistě osobním kontaktu to je docela milý starý pán. Ale názory z Marxu, na to se nesmí zapomínat,“ popsal.

Avšak byl to prý právě Corbyn, „díky“ němuž labouristi prohráli v Británii volby, což dokázal výzkum veřejného mínění, kde přes 40 % nevoličů Labour Party uvedlo jako hlavní důvod, proč pro ně nehlasovalo, právě Corbyna. Prý takové zkušenosti mají dle Kechlibara i labourističtí dobrovolníci z terénu. „Což o to, Británie není Severní Korea a Corbyn své místo po takovém debaklu nejspíš vyklidí, i když na to zrovna nespěchá. Otázka je, jestli se labouristi dokáží zbavit corbynismu. To je totiž systémový problém, který se nedá řešit výměnou jedné osoby,“ zanalyzoval.

Jeremy Corbyn se však stal předsedou Labour Party díky mládežnickému hnutí Momentum, což je levicová organizace zaměřená převážně na mladší, jejíž členové též musí být členy labouristů. Tato organizace prý ve vhodný okamžik ovládla primárky, díky čemuž mohla do čela strany prosadit svého člověka – Corbyna. „Od té doby se aktivisti z hnutí Momentum věnují další oblíbené činnosti na levici, totiž čistce stranických orgánů a jiných pozic od blairovských centristů, kteří jsou podezřelí z nedostatečné horlivosti. Početní většinu ve straně jako celku ale Momentum nemá,“ popsal Kechlibar.

„Momentum je v celém západním světě asi nejblíž tomu, jak by vypadala politická strana založená twitterovými křiklouny a snobskou divizí Antify z univerzit. Směs morálního narcisismu a černobílého vidění světa, která z nich vychází, je poněkud fanatická. Inkluze, antirasismus, kvóty, dekarbonizace, třicet devět genderů, Palestina a ‚Pokud se ti to nelíbí, táhni k fašounům, debile!‘ Jako by jim ani nešlo o to, vyhrát volby, ale vytvořit sektu Čistých, pro kterou jednoho dne přiletí zaslíbená kometa a odnese je ze zamořené Země někam, kde CO2 nepřibývá,“ pokračoval matematik.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tle



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novinář Tuna se diví, že lidem vadí drahé máslo. „Mně stačí žervé nebo kozí sýr.“

12:05 Novinář Tuna se diví, že lidem vadí drahé máslo. „Mně stačí žervé nebo kozí sýr.“

S blížícími se Vánocemi se do Česka opět vrací máslová krize. Cena másla v tuzemsku stoupla až o pol…